Jakie zioła warto pić?

Kwiaty, kto ich nie uwielbia nawet te dzikie są bardzo piękne. W domu mamy mnóstwo różnego rodzaju kwiatów.  Kochamy je szczególnie kiedy nadchodzi ten okres rozkwitania wówczas zachwycamy się nie tylko wyglądem pięknych kwiatów, ale również ich zapachem i różnorodnością. Rośnie dużo kwiatów dzikich których nikt nie kontroluje i nie utrzymuje w tym, aby ich piękne kwiaty się rozkwitały i przynosiły radość oka.

Zalety picia dzikiej róży na nasz organizm

dzika róża - skórka w proszkuWszelkiego rodzaju nalewki z dzikiej róży czy też syropy są tworzone na bazie kwiatów, które suszymy i czyścimy dzięki czemu uzyskujemy piękny kolor i wiele cennych witamin w tym witaminę c. Jednak najlepsze zastosowanie znajduje dzika róża – skórka w proszku, gdyż jest to nic innego jak suszone gałązki róży które zostają zmielone. Dla niektórych smak może nie bardzo podchodzić ze względu, że jest on kwaśny ale nie taki jak cytryna, a jego cenne witaminy powinny przemawiać za stosowaniem tego preparatu w naszym codziennym życiu. Jest to proszek, który dobrze wpływa nie tylko na odporność, ale również na szkodliwe rodniki, zawiera dużo błonnika. Jak wiemy witamina C i błonnik jest potrzebny naszemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania kości. Często bywa, że mamy tych składników niewiele w naszym organizmie. Jest to grubo mielony proszek do stosowania łyżeczką doustnie. Pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu, dzięki czemu nasze komórki krwionośne funkcjonują, ale również nasze dziąsła, skóra i zęby. Pomaga również w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, który w dzisiejszych czasach u wielu z nas jest zaburzony. Bowiem borykamy się z różnymi problemami, nie dojadamy albo robimy to w bardzo szybkim tempie nie dbając o wartości naszego jedzenia. No i jak wiadomo, złe odżywianie w końcu odbija się nie tylko na naszym zdrowiu fizycznym, ale często i psychicznym. Niestety dopiero kiedy całkowicie nam dokuczają bóle zastanawiamy się co jest nie tak i że czegoś może nam w organizmie naszym brakować.

Dzika róża wielu z nas ją zna, ale nie zdaje sobie sprawy jakie może posiadać dla nas drogocenne witaminy i minerały z których powinniśmy korzystać. Oczywiście nie mówimy o zjadaniu całych kwiatów, a chodzi tu o jego suszone kwiaty z których warto robić napary lub stosować takie zmielone. Zastosowanie dzikiej róży zwłaszcza w proszku jest bardzo proste. Można z niego zrobić zarówno napar jak i zjadać łyżeczką.