Jakie światła dzienne wybrać do BMW?

BMW jest marką uważaną przez społeczeństwo za luksusową. Wprowadzając różne modyfikacje należy uważać na to co się wybiera, aby nie zepsuć wizerunku marki. Dlatego wybierając światła dzienne do zamontowania należy się kierować nie tylko praktycznością, ale także wyglądem. Nie każdy typ świateł dziennych sprawdzi się w tak wymagającym pojeździe. Rynek jednak oferuje wiele rozwiązań, które warto przetestować w swoim samochodzie zanim wybierze się te właściwe.

Ringi najczęstszym wyborem kierowców

ringi ccflNa ulicach można zauważyć, że większość przejeżdżających modeli BMW różni się od siebie wyglądem. Kupując taki samochód wielu właścicieli decyduje się na delikatne zmiany, które jednak będą widoczne na pierwszy rzut oka. Większość z nich wymienia oryginalne reflektory na dosyć specyficzne światła. Są to tak zwane ringi, które są najczęściej wybierane przez młodych kierowców. Dodają pojazdowi uroku, a jednocześnie wyglądają elegancko. Ich cienka konstrukcja sprawia, że w połączeniu ze sportową sylwetką BMW wyglądają bardzo estetycznie. Istnieje kilka rodzajów ringów., które różnią się od siebie wykorzystaną technologią oraz sposobem rozpraszania światła. Każdy z kierowców preferuje inny typ, ponieważ ma zupełnie odmienne oczekiwania względem świateł. Najpopularniejszym wyborem są ringi CCFL uważane za tanie, ale dobre rozwiązanie do jazdy dziennej. Dają jednolite światło jednego koloru wybranego przy zakupie. Istnieje opcja barwy białej i żółtej. Ceny ringów na rynku zależą od producentów. CCFL należy do niższej półki, przez co ceny są bardzo korzystne, ale wiąże się to z ich awaryjnością. W zależności od modelu BWM można zamontować całe reflektory, bądź tylko obręcze do montażu w oryginalnych lampach. Do każdego modelu dedykowane są zupełnie inne ringi, dlatego podczas zakupu należy zwrócić uwagę na typ produktu. Decydując się na montaż ringów warto skorzystać z pomocy specjalisty, który z pewnością zadba, by lampy działały jak trzeba. Samodzielny montaż jest bardzo ryzykowny, ponieważ złe podłączenie świateł może zakończyć się mandatem. W naszym kraju światła typu ringi nie mogą być wykorzystywane jako światła pozycyjne.

Mimo tego, że BMW jest bardzo wymagającym pojazdem to rynek jest w stanie mu sprostać. Wybór świateł dziennych przy takim wyborze nie powinien sprawiać żadnemu kierowcy problemu. Wybierając ringi stawia się na estetykę i dobrą prezencję pojazdu.