Jakie łóżka wybrać do pokoju dziecięcego?

Kiedy na świat przychodzi kolejne dziecko, a my nie mamy w mieszkaniu dodatkowego pomieszczenia, by zorganizować mu osobny pokój, dobrym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie mebli podwójnych, które zaoszczędzą miejsca w wieloosobowym pokoju dziecięcym. Dzielenie wspólnej przestrzeni z rodzeństwem nie musi być problematyczne – wystarczy, że meble okażą się wygodne i funkcjonalne dla dwojga.

Funkcjonalne łóżka dla dwójki dzieci

łóżka dziecięce piętrowe 160x80Meble na antresoli lub ich wielopiętrowe wersje pozwalają zaoszczędzić w pokoju dziecięcym sporą ilość miejsca, które jest tak potrzebna dzieciom do wspólnych zabaw czy nauki. Jeśli nie mamy pomysłu na to, w jaki sposób praktycznie umeblować dzieciom pokoik, to warto postawić na łóżka dziecięce piętrowe 160×80. Ten rozmiar stelaży będzie odpowiednim rozwiązaniem dla dzieci nawet do 12 roku życia. Jak sam wymiar wskazuje, jest to opcja dla dzieci, które posiadają wzrost poniżej 160 cm. Zarówno dolne, jak i górne łóżko jest niezwykle stabilne i bezpieczne, a po drabince z powodzeniem wdrapie się maluch nawet kilkuletni. Wysokość konstrukcji nie przekracza półtora metra, co zapewnia komfort wchodzenia na wyższy poziom. Mebel posiada solidne zabezpieczenia, dzięki czemu dziecko nie wypadnie poza stelaż nawet jeśli będzie się wierciło. Tego typu rozwiązanie zaoszczędzi sporo przestrzeni w małych pokojach. Drabinka pozwala na wchodzenie na górę nawet bosą stopą, dzięki szerokim szczebelkom. W konstrukcji mieści się także wygodny schowek na pościel, który pomieści kołdry i poduszki z obydwu łóżek.

Ciekawe wzory i desenie dodadzą uroku dziecięcemu wnętrzu i spodobają się najmłodszym. Do wyboru jest wiele wariantów kolorystycznych łóżek oraz typów materaców, które będą idealnie pasowały do stelażu. W piętrowym łóżku każde dziecko poczuje się bezpiecznie i będzie miało zapewniony komfortowy sen bez względu na to, który z poziomów konstrukcji zajmie.