Jakie jedzenie podawać kotu?

Nasz kot to niewątpliwie członek rodziny. Warto więc dbać o niego tak samo, jak dbamy o siebie. Pierwszym krokiem jest rezygnacja z karm bezwartościowych, które są jedynie pustymi kaloriami, jakie zapychają żołądek naszego czworonoga. Odpowiednio dobrane i zbilansowane żywienie naszego kota gwarantuje mu zdrowy rozwój. 

Co serwować kotu?

karma dla kota power of natureKoty, wraz z psami to najczęściej wybierane zwierzęta domowe. Chętnie przyjmujemy je pod swój dach, ponieważ są wdzięczne i często umilają nam czas. Jednak to nie wszystko, ta relacja nie może być jednostronna, dlatego też musimy zastanowić się nad tym, co podajemy naszym zwierzakom. Karma dla kota power of nature jest przykładem karmy pełnowartościowej, która zawiera dużo mięsa. To ono powinno być głównym składnikiem każdej karmy, ponieważ koty żywią się głównie mięsem, a jeśli im go brakuje – chorują. Na opakowaniach od karm znajdziemy zwykle instrukcję, z jaką częstotliwością podawać posiłki, by nie były one przesadzone i by nasz kot miał wciąż odpowiednią dawkę energii. Inaczej karmimy mniejsze koty, które niedawno zostały odstawione od mleka matki, potrzebują one zwiększonej dawki jedzenia, by mogły rosnąć i nabierać masy. Należy także dostosować jedzenie do kotów, które przeszły sterylizację lub kastrację. Ich apetyt zwykle wzrasta, w związku z tym musimy przeliczyć kalorie odpowiednio, by nasz kot nie przybrał za bardzo na wadze. Konsekwencją sterylizacji jest często otyłość, która może prowadzić do innych problemów zdrowotnych naszego czworonoga. Odpowiednio wartościowe karmy dla kotów regulują apetyt. Karmę najlepiej podawać kotom zaraz po zabawie, ponieważ są one drapieżnikami – przyjmują to jako nagrodę. Kiedy nasz kot nie chce jeść, warto rozważyć zmianę karmy, w innym przypadku należy udać się do weterynarza. Poza karmą równie istotna jest woda, którą nasze kociaki powinny przyjmować w dużych ilościach. Niektóre z nich nie chcą jej pić, dlatego warto łączyć karmę z płynami. Niektóre mokre karmy mają zaś dużą zawartość wody, więc nie musimy się o to dodatkowo martwić. 

Odpowiednio zbilansowana kocia dieta gwarantuje nam, że nasz pupil będzie zawsze zadowolony. Zdrowy kot daje wiele radości wszystkim domownikom – jeśli posiadamy kotka, warto więc przywiązać wagę do jego żywienia. Wiele firm, które produkują kocią karmę, proponują nam dostęp do najwyższej klasy pokarmu, który zaspokoi głód nawet najbardziej wymagającego kociaka.