Jakich uprawnień wymaga pompa do betonu?

Szukając pracowników do przedsiębiorstwa budowlanego warto zwracać szczególną uwagę na to, jakie uprawnienia oni posiadają, gdyż może okazać się, że kupimy ciężki sprzęt budowlany, ale nie będzie miał kto go używać, gdyż nikt nie przeszedł odpowiednich kursów oraz nie ukończył egzaminów, które pozwalają na zrealizowanie takich zadań.

Czy pompa do betonu wymaga uprawnień kierowcy?

pompy do betonu cifaNowoczesne pompy służące do pompowania betonu na wysokie kondygnacje i w niedostępne miejsca montowane są na podwoziach samochodów ciężarowych, a więc uprawnienia, jakie trzeba posiadać to stosownej kategorii prawo jazdy, często wraz z przyczepką, gdyż niekiedy agregat jest przewożony osobno, zależnie od wybranego przez nas typu urządzenia. To jednak nie wszystko, ponieważ obsługa wysięgnika hydraulicznego wymaga kolejnych uprawnień, dzięki którym praca z wykorzystaniem tego narzędzia będzie znacznie bardziej bezpieczna. Nie mając takiego pracownika w naszych szeregach możemy jednego z nich, a najlepiej kilku, wysłać na szkolenie, dzięki czemu zyskamy bardziej wartościowe osoby w naszych szeregach. Jeżeli interesują nas pompy do betonu CIFA to warto najpierw dowiedzieć się, którzy z naszych pracowników będą mogli jej używać. Zapewni nam to wysoki poziom bezpieczeństwa, a kierownik budowy nie zamknie nam placu ze względu na stwarzane niebezpieczeństwo przez niewykwalifikowane osoby.

Interesując się nowoczesnymi technologiami budowlanymi, będziemy mogli radzić sobie ze zleceniami, które będą naprawdę wymagające. Pompowanie betonu w niedostępne miejsca, na przykład nad murami budynków, gdzie nie da się wjechać żadnym pojazdem, będziemy mogli wykonać tylko wtedy, gdy użyjemy pełnego potencjału wysięgnika hydraulicznego, który posiada taka pompa, którą kupimy.