Jaki wybrać papier do druku książki?

Wybór odpowiedniego papieru oraz jego odcień i jakość są bardzo ważnymi czynnikami, kiedy decydujemy się na druk książki albo jakiegoś dziennika. Musimy wyboru dokonać szczególnie uważnie, ponieważ zależy nam na tym, aby nasz odbiorca cenił naszą książkę i chciał ją eksponować w swojej księgarni. Powinniśmy również zwrócić uwagę na koszty produkcji, aby zaplanować odpowiedni zadruk ich wykończenia książki.

W jakim nakładzie warto wydać książkę?

druk cyfrowy książek warszawaAutorzy książek sugerują, że książkę możemy wydawać w dowolnym dla nas nakładzie. Już od 100 sztuk liczy się pełne wydanie, ale w takim przypadku należy pamiętać, by obowiązkowo rozesłać bezpłatnie do 15 wybranych bibliotek w kraju naszą publikację. Przepis ten jest regulowany odpowiednią ustawą o obowiązkowych egzemplarzach bibliotecznych. Najważniejszymi z nich są Biblioteka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Biblioteka Narodowa. Biblioteki te otrzymają po dwa egzemplarze i jeden z nich będzie obowiązkowo przechowywany wieczyście. Zawsze, gdy decydujemy się na druk książek to chcemy żeby koszta były jak najmniejsze i dlatego dobrze jest wybrać duży nakład. Jednak w dzisiejszych czasach możemy rozważyć stopniowe dodruki, ponieważ umożliwia nam to druk cyfrowy książek Warszawa to miasto, które oferuje nam najnowocześniejsze technologie i możliwość wydrukowania nawet jednej książki na próbę. W ten sposób dokładnie będziemy wiedzieć, czy drukarnia spełni nasze oczekiwania i czy książka będzie świetnie prezentować się w rękach. Możemy również zdecydować się na wydruk tylko kilkuset sztuk i jeżeli książka będzie wzbudzać duże zainteresowanie oraz dobrze się sprzedawać to dopiero wtedy możemy zdecydować się na druk w nakładzie offsetowym, aby wydrukować kilka tysięcy egzemplarzy. W dzisiejszych czasach wielkość nakładu nie ma dużego znaczenia i wystarczy nam już niewielki budżet finansowy, aby zainwestować wydrukowanie własnej książki.

Każdego roku wydaje się tysiące publikacji różnych autorów i jedne książki sprzedają się lepiej, a inne gorzej. Wszystko zawsze zależy od tego, kto wydaje publikacje. W przypadku gdy wydajemy swoją pierwszą książkę na rynku, to warto zapytać specjalistów od drukowania którzy pomogą nam dostosować odpowiedni format oraz rodzaj druku. Fachowiec pracujący w drukarni pomoże nam również ustalić odpowiedni budżet finansowy na druk książek.