Jaką techniką zbudować dom z drewna?

Kiedy decydujemy się na dom z drewna, to musimy wybrać odpowiednią technikę. Do wyboru mamy aż 3 różne technologie, ponieważ może to być dom wykonany z bali lub szkieletowej albo też słupowo-ryglowy. Bardzo popularne są domy budowane w technologii słupowo-ryglowej, ponieważ jest to przykład budownictwa, które posiada wieloletnią tradycję.

Na czym polega budowa domu z drewna?

producent domów z drewnaDzięki temu, że możemy domy z drewna wybudować w zaledwie 3 miesiące, to bardzo często wiele osób decyduję się na takie rozwiązanie. Proces budowania domu z drewna opartego o tę technologię polega na wykonaniu konstrukcji nośnej domu z odpowiedniego i masywnego drewna o bardzo dużych wymiarach. Następnie stosuje się tam specjalne połączenia ręczne, które wykonywane są przez odpowiedniego cieślę. Ściany i wnętrza możemy wykończyć według własnego upodobania albo według miejscowych uwarunkowań. Producent domów z drewna deklaruję, iż są to domy trwałe i wytrzymałe. Dodatkowo bardzo wielką zaletą jest uniwersalność, ponieważ drewno może być wypełnione dowolnym materiałem i połączone z cegłą albo bloczkami glinianymi. Stosuje się tam również specjalnie poszycie zewnętrzne i izolację ścian wełna drzewna. Domy z drewna oferują również wiele możliwości aranżacyjnych i możemy je odpowiednio udekorować w wewnątrz domu, ale także zadbać o jego wygląd zewnętrzny. Każdy, kto zobaczy słupy i belki stropowe jest zachwycony, ponieważ domy z drewna mają niepowtarzalny charakter.

Domy, z których drewna budujemy za pomocą techniki słupowo-ryglowej wymagają dłuższej pracy niż domy, które projektowane są w technologii szkieletowej. Nigdy nie powinniśmy szukać oszczędności na zatrudnieniu profesjonalnej ekipy, ponieważ powinni tam pracować doświadczeni eksperci z odpowiednią wiedzą, aby postawić dom jak najszybciej oraz aby zapomniało on komfort i ciepło wewnątrz.