Jaką szczoteczkę wybrać?

Elektryczne szczoteczki do zębów stały się bardzo popularne już lata temu. Teraz firmy prześcigają się w tworzeniu coraz to lepszych technologii mycia zębów. Dzięki stale ulepszanym szczoteczkom możemy lepiej dbać o higienę naszej jamy ustnej. Najnowszym odkryciem ostatniego czasu są tak zwane szczoteczki soniczne. Jakie są ich zalety?  

Zalety używania sonicznej szczoteczki do zębów 

szczoteczka soniczna do mycia zębówWiększość szczoteczek sonicznych używa specjalnego ruchu głowicy do czyszczenia zębów. Szczotka zostaje wprawiona w ruch pulsacyjny oraz wymiatający. Główka drga z dużą prędkością, około 30 tysięcy drgań na jedną minutę. To pozwala na dokładne i efektywne czyszczenie jamy ustnej. Niektóre szczoteczki soniczne wykorzystują także ultradźwięki. Taki sposób czyszczenia zębów jest dużo bardziej skuteczny od samych obrotów zwykłej szczoteczki elektrycznej. Tworzące się podczas drgań bąbelki wnikają w przestrzenie między zębami, czyszcząc również je. Taka szczoteczka soniczna do mycia zębów jest zatem dużo bardziej efektywna. Używanie jej zapobiega rozwojowi próchnicy. Poza tym, z łatwością usuwa ona płytkę nazębną. Kamień zbierający się na powierzchni naszych zębów powoduje erozję szkliwa, a używanie takiej innowacyjnej szczoteczki temu zapobiegnie. Mimo tak szybkich drgań szczoteczki, jej główka delikatniej myje nasze zęby i nie uszkadza dziąseł. Sprawdzi się świetnie u osób, które zmagają się z nadwrażliwością zębów i takich, które mają delikatne dziąsła. 

Innowacyjne i nowoczesne szczoteczki soniczne zapewniają wysoki komfort użytkowania podczas codziennego mycia zębów. Poprzez szybkie drgania dokładnie usuwają płytkę nazębną oraz oczyszczają przestrzenie między zębami. Dzięki ich używaniu zmniejszymy ryzyko próchnicy czy erozji szkliwa. Poza tym, rozprowadzają pastę równomiernie w całej jamie ustnej.