Jaką rolę spełnia cytrynian magnezu?

Cytrynian magnezu jest związkiem chemicznym stanowiącym źródło magnezu, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Przyczynia się on do aktywowania wielu enzymów przemiany węglowodanowej, tłuszczowej oraz białkowej. Ponadto działa ochronnie na serce i naczynia krwionośne, a także stanowi naturalny czynnik przeciwzakrzepowy.

Zastosowanie cytrynianu magnezu

aliness cytrynian magnezuPreparat oparty na działaniu cytrynianu magnezu ma za zadanie zapobieganie odkładanie się cholesterolu w tętnicach, ponadto reguluje napięcie mięśni dzięki czemu pomaga w walce z częstymi skurczami, a także wspomaga układ odpornościowy. Zażywając go zauważymy poprawę jakości snu, ponadto w przypadku kobiet łagodzi dolegliwości towarzyszące miesiączkowaniu. Niedobór cytrynianu magnezu jest łatwy w zaobserwowaniu. Wówczas spotykamy się z chronicznym zmęczeniem, bólami głowy oraz mięśni, a także zaburzeniami snu. Jest on także stosowany w przypadku stanów zwiększonego zapotrzebowania na ten pierwiastek, jak na przykład ciąża, karmienie piersią, podeszły wiek czy regularny, intensywny wysiłek fizyczny. Co ciekawe cytrynian magnezu w dużym stopniu redukuje także częstotliwość występowania migren, co z pewnością jest pozytywnym zaskoczeniem dla osób borykających się z nią. Jeśli chodzi o godnych uwagi producentów, aliness cytrynian magnezu z pewnością zasługuje na uwagę. Sprawdza się on doskonale w przypadku niedoborów magnezu, które są przyczyną chronicznego zmęczenia, obniżonej kondycji fizycznej, a także psychicznej czy osłabionej siły mięśniowej.

Warto wiedzieć, że stosowanie cytrynianiu magnezu powinniśmy rozpatrzyć wraz z naszym lekarzem. Nie powinien być on bowiem podawany z lekami przeciwzakrzepowymi oraz glikozydów naparstnicy. Ponadto nie może być on stosowany w przypadku osób z hipermagnezemią, niewydolnością nerek, hipotonią oraz blokiem przedsionkowo-komorowym.