Jak zautomatyzować bramę wjazdową?

Chyba nikt nie lubi tego momentu, gdy musi wysiąść zimą z ciepłego auta po to, aby otworzyć bramę wjazdową na nasza posesję. Jest to tym mniej przyjemne zadanie im gorsza jest pogoda. Dużo lepiej byłoby wysiadać z auta dopiero w garażu, gdzie jesteśmy osłonięci od zimna, deszczu i śniegu. Dlatego dobrym pomysłem jest automatyzacja bramy.

Zestaw do automatyzacji bramy skrzydłowej

zestawy do bram skrzydłowychKażdy chciałby mieć bramę na pilota, jednak niektórzy rezygnują z tego ponieważ boją się dużych kosztów. Automatyzacja bramy wcale nie jest tak kosztowna jak się nam wydaje, ponieważ najdroższy element z tego wszystkie już mamy, a mianowicie bramę przecież mamy już zamontowaną, więc odpada nam koszt jej zakupu i montażu. Wystarczy kupić zestaw siłowników elektrycznych i nasza bramą będziemy mogli sterować z pilota. Zestawy do bram skrzydłowych nie są takie drogie, a dzięki nim możemy mieć w pełni automatyczną bramę i to tanim kosztem. W skład takiego zestawu wchodzą dwa siłowniki elektryczne, sterownik, przewody, conajmniej dwa piloty i wszystkie uchwyty i mocowania potrzebne do montażu zestawu na bramie. Piloty i sterownik są już zaprogramowane, więc z ich działaniem nie powinniśmy mieć żadnych problemów. Sam montaż też nie należy do najtrudniejszych zadań. Do zestawy dołączona jest bardzo szczegółowa instrukcja montażu, wystarczy wykonywać wszystko zgodnie z tą instrukcją, a z łatwością uda nam się zamontować taki zestaw. Już więcej nie będziemy musieli wysiadać z auta aby otworzyć bramę.

Wszystkie elementy takiego zestawy wykonane są z bardzo dobrej jakości materiałów. Cała elektronika jest bardzo dobrze zabezpieczona przez wilgocią. To wszystko sprawia, że żywotność takiego zestawu jest na bardzo dobrym poziomie. Zestaw powinien nam posłużyć wiele lat.