Jak wydać własną książkę?

 

Mówi się, że nasze społeczeństwo coraz mniej czyta, a większość czasu spędzamy przed komputerem. Okazuje się, że w rzeczywistości tak jest, ale istnieje także duże grono osób, które uwielbia czytanie i wiele oddałoby za to, aby mieć nieco większy dostęp do czytania oraz więcej czasu na tę czynność. Wśród czytelników książek jest wyjątkowo dużo osób, które same próbują swoich sił w pisaniu. Marzą oni o wydaniu własnej książki i zauważeniu pozycji podpisanej naszym nazwiskiem na półce w księgarni.

Napisałem książkę, i co teraz?

jak wydać własne książkiBardzo często zdarza się, ze osoby, które marzą o wydaniu własnej książki faktycznie zaczynają ją pisać. Większość przestaje po jakimś czasie lub też ich pomysły lądują w szafie. Jest jednak sporo osób, które ukończą swoje dzieło i zastanawiają się jak wydać własne książki. Pierwszą rzeczą, którą robią jest próba szukania odpowiedzi na nurtujące ich pytanie ze pomocą przeglądarki internetowej. Okazuje się, że jest szereg stron, które są w stanie udzielić nam fachowej odpowiedzi. To dzięki nim bez żadnych problemów możemy odpowiedzieć sobie na różnego rodzaju pytania. Okazuje się, że przede wszystkim musimy wybrać odpowiednie wydawnictwo. Wybierając je powinniśmy się kierować tym, jakie książki dane wydawnictwo wydaje najczęściej. Nie możemy przecież wysłać książki o tematyce fantasy do wydawnictwa, które skupia się wokół romansów. Z tego też powodu poszukując wydawnictwa musimy je bardzo dobrze poznać. Kiedy już wybierzemy je to najgorszym, co możemy zrobić jest wysłanie książki w wersji elektronicznej mailem. Możemy mieć pewność, ze prawdopodobnie nikt jej nie przeczyta. Ba, nikt nawet nie otworzy pliku, który wysłaliśmy. Zastanawiając się jak wydać własne książki pod uwagę należy wziąć także to, ze gotowy egzemplarz powinien trafić do wydawnictwa w formie papierowej, którą wręczymy osobiście, a nie wyślemy pocztą.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wbrew pozorom odpowiedź na pytanie jak wydać własne książki wcale nie jest tak prosta, jak opisują to na stronach internetowych. Kiedy okaże się, że żadne wydawnictwo nie jest chętne na opublikowanie naszej książki jest jeszcze opcja, w której za pomocą własnych środków finansowych możemy zlecić wydanie naszej książki. Warto wiedzieć, że kilkanaście słynnych autorek i autorów właśnie w ten sposób zaczynało swoją przygodę z książką.