Jak szybko zorganizować transport do Anglii

Karol był moim wspólnikiem od kilku lat i świetnie się z nim dogadywałem od samego początku. Każdy zajmował się w firmie tym, na czym znał się najlepiej i dzięki temu firma prosperowała bez żadnych zarzutów. Naturalnie poszerzaliśmy swój zasięg, ponieważ interesowała nas również współpraca z zagranicznymi odbiorcami, co miało przynieść firmie spore zyski.

Współpraca z profesjonalną firmą transportowa

transportDo tematu zdobycia klientów za granicą podszedłem bez przygotowania, ponieważ wiedziałem, że to będzie trwało sporo czasu jednak. Nawet nie brałem pod uwagę, że znajdę odbiorcę tak szybko. Klient, z którym właściwie rozmawiałem tylko przez telefon i nawet się z nim nie spotkałem ani razu, zdecydował się podjąć ze mną współpracę. Miał tylko jeden warunek. To moja firma musiała zorganizować transport towarów do jego firmy w Anglii. Z uwagi na brak przygotowania do takiej sytuacji musiałem zacząć kombinować. W firmie nie było żadnego samochodu dostawczego ani tym bardziej kierowcy, który mógłby przetransportować towary za granicę. Jedynym wyjściem była współpraca z firmą transportową, która zajmowała się zagranicznymi dostawami. Znałem kilka firm, ale nie wiedziałem, że świadczyły one usługi transportowe poza granicami kraju. Zadzwoniłem do kilku z nich i jeden przedsiębiorca stwierdził, że może zawieźć mój towar do Anglii. Cieszyłem się, ponieważ musiałem szybko zorganizować transport a nie miałem pojęcia jak. Trafiłem jednak na profesjonalną firmę, która przyjęła moje zlecenie. Dogadałem wszelkie szczegóły współpracy i pozostało mi czekać na kierowcę. Pracowników na magazynie uprzedziłem o wysyłce towaru za granicę i wszyscy tego dnia zjawili się wcześniej w pracy. Sprawnie załadowali towar na pakę samochodu i kierowca pojechał w trasę. Po kilku dniach zadzwonił do mnie klient z Anglii, żeby podziękować za towar, który dotarł do niego terminowo.

Sukces zawdzięczałem firmie transportowej, z którą podjąłem współpracę w kwestii przewiezienia towaru. Z czasem na spokojnie wszystko zorganizowałem w swojej firmie, ponieważ pojawiło się coraz więcej odbiorców z zagranicy, którzy byli zainteresowani moimi produktami. Musiałem mieć więc własne samochody i wykwalifikowanych kierowców, których zatrudniłem na dobrych warunkach.