Jak sobie poradzić z wypadającymi włosami?

Czy w ostatnim czasie zauważyłaś u siebie duży ubytek w owłosieniu? Włosy są kruche, cienkie i przerzedzone? Często, podczas mycia głowy pod prysznicem znajdujesz garść swoich włosów? Jest to wyraźny sygnał aby udać się do specjalisty.

Co to jest trychologia?

trycholog poznańTrychologia to nic innego jak dziedzina nauki, która umożliwia diagnozowanie chorób skóry głowy oraz ludzkich włosów. Niestety, coraz bardziej znany i rozwijający się profil działalności w kosmetyce czy medycynie estetycznej. Na szczęście w poznaniu jest idealny specjalista trycholog. Konsultacja jest najczęściej darmowa, dlatego też warto się zapisać na pierwsze spotkanie aby móc posłuchać o wskazaniach zabiegowych. Trycholog poznań, po zdiagnozowaniu problemu dobierze odpowiedni rodzaj terapii i ustali ilość zabiegów w serii oraz jej częstotliwość. Należy pamiętać, że efekty po zabiegach są uzależnione od wielu czynników. Jeśli problem jest długotrwały, permanentny i rozległy, prawdopodobnie leczenie będzie trwało dłużej niż u osoby, która przyszła z delikatnym ubytkiem włosów w ostatnim czasie. Aspekt wypadających włosów obecnie jest powszechny. Niestety stres, jakość powietrza, jedzenia i brak odpowiedniej higieny w codziennym życiu sprzyja rozwojowi drobnoustrojów, a także przyspiesza stres oksydacyjny, który m.in. objawia się szybszą utratą włosów. Wpływ na widoczny ubytek owłosienia na głowie, mają również hormony. U mężczyzn, za wysoki poziom testosteronu, przyspiesza wypadanie włosów. U kobiet zaś, często można zauważyć początki hirsutyzmu, czyli nadmierne owłosienie na twarzy lub w miejscach, w których włosy nie powinny rosnąć, a większe wypadanie włosów z głowy. Jest to efekt nieuregulowanej gospodarki hormonalnej i aby efekty zabiegów trychologicznych były jak najlepsze, należy współpracować z endokrynologami. W ofercie zabiegowej, trycholog z poznania wykonuje zabiegi infuzji tlenowej, karboksyterapii oraz mezoterapii igłowej i mikroigłowej. Wspólnym mianownikiem powyższych zabiegów jest pobudzenie krążenia, dotlenienie i odżywienie skóry.

Świadomość o istniejących alternatywach daje nam przewagę ponieważ obecnie z każdym defektem możemy walczyć. Jeśli tylko będzie systematyczni w działaniach i będziemy stosować się dokładnie do zaleceń specjalisty czeka nas sukces. Różnice zauważymy gołym okiem.