Jak skorzystałem z wypożyczalni aut dostawczych?

Całkiem niedawno po raz pierwszy w życiu skorzystałem z usług wypożyczalni aut. I to od razu skorzystałem z możliwości wynajęcia samochodu dostawczego, bo przecież auta osobowe to mam nawet dwa. W każdym razie nigdy wcześniej nie miałem potrzeby posiadania samochodu o bardzo dużej ładowności. Ale tym razem okazało się, że bez takiego samochodu się nie obejdzie. Otóż, kupiłem używany telewizor od swojego znajomego. Gigantyczny telewizor o rozmiarze siedemdziesięciu cali. Nie do przewiezienia samochodem osobowym.

Auta dostawczego potrzebowałem dosłownie na chwilę

wypożyczalnia aut dostawczych białystokTak naprawdę to potrzebowałem samochodu dosłownie na chwilę. Wówczas nie wiedziałem jeszcze o tym, że w moim mieście można wynajmować auta dostawcze na mniej niż dobę. Ale chodziło mi też o to, żeby koszt tego samochodu był jak najmniejszy. Znajomy, od którego kupiłem telewizor, mieszka dosłownie kilkanaście kilometrów ode mnie. Tak naprawdę to auto dostawcze potrzebne mi było maksymalnie na dwie godziny. W tym czasie jeszcze zdążyłbym wypić z kolegą dobrą kawę. W każdym razie znalazłem firmę reklamującą się jako wypożyczalnia aut dostawczych Białystok i zadzwoniłem zapytać o ceny za wynajem dostawczaków. Okazało się, że wypożyczenie auta na całą dobę to naprawdę mały koszt niespełna stu złotych. Nie wahałem się więc, bo stwierdziłem, że szkoda czasu na szukanie. Jeśli chciałbym komuś zlecić transport to i tak musiałbym co najmniej sto złotych zapłacić. Od razu zamówiłem dostawczaka jeszcze przez telefon i szybko pojechałem na miejsce po ten samochód. Szybko przewiozłem telewizor od znajomego do swojego domu. Jak już go miałem kupić to też chciałem mieć go jak najszybciej we własnym salonie. Wszystko udało się dograć i dopiąć na ostatni guzik. Auto dostawcze oddałem od razu jak tylko załatwiłem sprawę. Bez sensu było go trzymać do następnego dnia.

Dopiero po tym zdarzeniu znalazłem ofertę wypożyczania aut dostawczych rozliczany w minutach. I biorąc pod uwagę, że cała operacja logistyczna zajęła mi niespełna dwie godziny i tak zapłaciłbym więcej niż za wypożyczenie go na całą dobę w standardowej wypożyczalni. W każdym razie bardzo się cieszę z nowego telewizora, a jeszcze bardziej się cieszę, że nauczyłem się korzystać z wynajmu samochodów. Teraz już wiem skąd wziąć auto dostawcze w razie potrzeby.