Jak skompletować niemowlęcą garderobę?

Oczekując narodzin dziecka przyszłe mamy często z dużym wyprzedzeniem przygotowują wyprawkę dla noworodka. Poza najpotrzebniejszymi rzeczami takimi jak łóżeczko, wózek czy nosidło dokonują wielu zakupów pod wpływem emocji. Mowa tu głównie o ubraniach dla niemowlaków. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby w szafie malucha znalazły się również niepraktyczne, lecz urocze elementy garderoby. W pierwszej kolejności powinno się zadbać jednak o praktyczny ubiór. W niniejszym artykule została udzielona odpowiedź na pytanie – jak skompletować niemowlęcą garderobę.

Niemowlęca garderoba – tego nie powinno zabraknąć

białe body niemowlęceKompletując niemowlęcą garderobę w pierwszej kolejności należy nabyć klasyczną odzież, która będzie jednocześnie praktyczna. Do wyżej wspomnianej zaliczyć można między innymi kolorowe oraz białe body niemowlęce, a także śpioszki. W pierwszych dniach i tygodniach swojego życia dziecko zdecydowanie powinno mieć zapewniony przede wszystkim komfort. Dlatego też ubieranie go w modną, choć niekoniecznie wygodą odzież nie będzie dobrym pomysłem. Najlepszym rozwiązaniem okażą się właśnie body połączone ze śpioszkami czy pajacykami. Kiedy maluch już podrośnie wówczas z powodzeniem można dokonać zakupu innych ubranek takich jak sukienki, spodnie, kurteczki itp. W sklepach dostępny jest duży wybór dziecięcych ubranek, wobec czego wejście w ich posiadanie nie sprawi większej trudności.

W pierwszych tygodniach życia dziecka spędza ono głównie czas na spaniu. Po powrocie ze szpitala przez jakiś czas nie powinno się wychodzić z maluchem na spacer. Dlatego też nie ma większego sensu, aby kupować nadmiar ubrań, które i tak nie znajdą zastosowania przez jakiś czas, a jeśli już znajdzie się ku temu sposobność, prawdopodobnie będą zbyt małe na dziecko. Dlatego lepiej na początku kupić kilka sztuk body i śpioszków, a z czasem dokupować inne elementy garderoby.