Jak optymalnie wykorzystać matowy cień?

Bez względu na panującą w świecie makijażu modę, nakładanie cieni na powieki zawsze jest mile widziane zarówno w makijażu dziennym, jak i oczywiście tym wieczorowym. Na przestrzeni lat zmianie uległy jedynie cechy cieni ponieważ o ile przez bardzo długi okres czasu niebywale modne były te, które najbardziej się świeciły, tak aktualnie najbardziej pożądanymi cieniami są te o matowym wykończeniu.

Zalety matowych cieni do powiek

matowe cienie do powiek paletaKiedy większość z nas myśli o cieniach do powiek, coraz częściej ma przed oczami widok przepięknej paletki zawierającej w sobie matowe cienie. Przez wiele lat cienie do powiek kojarzyły nam się z perłowymi kolorami oraz bardzo świecącymi drobinkami, lecz obecnie takich cieni używa się jedynie do podkreślenia mocnego makijażu, ale nie do jego wykonania od podstaw. W sklepach znajdziemy naprawdę różnorodne matowe cienie do powiek paleta jednak jest najlepszym wyborem, zamiast kupowania cieni osobno. Przede wszystkich wychodzi nas znacznie taniej, a poza tym w takich paletkach cienie są już dopasowane tak, aby idealnie ze sobą współgrały. Ogromną zaletą matowych cieni jest przede wszystkim fakt, że już jeden taki cień nałożony na powiekę doskonale się prezentuje i nie wygląda kiczowato. Poza tym cienie matowe ze względu na nieposiadanie drobinek, nie osypują nam się na policzki, więc nie musimy się martwić, czy w ciągu dnia nie zamienimy się w kulę dyskotekową. Cienie matowe mają też z zasady lepszą pigmentację oraz są łatwiejsze w aplikacji. Lepiej też współpracują z innymi cieniami nawet jeżeli oba kolory pochodzą od dwóch różnych producentów. Na uwagę zasługuje jeszcze jedna ciekawa kwestia. Otóż kupując paletę w odcieniach ostatnio bardzo modnego brązu możemy tym samym zaoszczędzić na zakupie dodatkowego bronzera. Dobrej jakości cienie również mogą posłużyć do konturowania twarzy, a nawet podkreślenia brwi.

Cienie matowe znajdziemy oczywiście w każdym sklepie, ale warto kupować je przede wszystkim w internecie. Co prawda nie mamy wówczas możliwości dotknąć cieni i sprawdzić za pomocą testera ich konsystencji czy tez pigmentacji, ale za to możemy szybko skopiować ich nazwę i za pomocą wyszukiwarki dowiedzieć się czegoś więcej o cieniach, jak np: tego czym się wyróżniają na tle innych produktów, ale także możemy zapoznać się z opiniami innych klientek.