Jak dobrać kosmetyki do konturowania?

Zanim dobrałam swoje idealne kosmetyki do konturowania minęło sporo czasu, który spokojnie mogę liczyć w długich miesiącach. Wszystko dlatego, że dobierałam je po omacku i metodą prób i błędów. Dopiero niedawno zauważyłam, że wybór kosmetyków do konturowania wcale nie musi należeć do trudnych, wystarczy wykazać się odrobiną sprytu.

Kosmetyki do konturowania

paleta do konturowania twarzy - sklep internetowyPrzez długi czas wzbraniałam się przed konturowaniem uważając, że ta metoda jest przydatna głównie w przypadku mocnych makijaży i może spokojnie zostać pominięta w tych delikatniejszych i dziennych. Jednak zawsze wydawało mi się, że moja twarz wygląda gorzej w subtelnym makeupie niż w tym wieczorowym i dopiero po jakimś czasie odkryłam, że nasza buzia po nałożeniu podkładu staje się płaska i dopiero właśnie konturowanie wydobywa z niej to, co najlepsze. Znalezienie odpowiednich kosmetyków do konturowania zajęło mi naprawdę sporo czasu. Aby wszystko prezentowało się spójnie na naszej twarzy produkty powinny pochodzić od tej samej firmy, aby idealnie się ze sobą blendowały. Pozostaje też kwestia samego doboru kosmetyków pod względem kolorystycznym, co znowu ogranicza nam pole do popisu skoro mamy do wyboru tylko jedną markę. Któregoś dnia szukając różu pasującego do mojego bronzera nagle dotarło do mnie, że przecież wystarczy paleta do konturowania twarzy – sklep internetowy jaki wtedy przeglądałam posiadał mnóstwo takich palet zarówno tych z bronzerem, różem i rozświetlaczem, jak i mniejszych ograniczających się tylko do bronzera i rozświetlacza. Nagle zdałam sobie sprawę z tego, że wcale przecież nie trzeba męczyć się z doborem osobnych kosmetyków skoro możemy je mieć idealnie dobrane w gotowej palecie rozwiązującej cały problem. Aby mieć pewność, że paletka idealnie będzie do mnie pasować dobrałam ją na podstawie bronzera.

Rzeczywiście okazało się, że jeśli bronzer będzie dobrze dobrany, zarówno róż, jak i rozświetlacz także będą idealnie pasowały. Kupienie paletki okazało się strzałem w dziesiątkę ponieważ wszystkie kosmetyki doskonale ze sobą pracują, a podczas ich blendowania zaczynają się delikatnie przenikać od najciemniejszego koloru do najjaśniejszego nie robiąc na twarzy efektu barw wojennych, czyli trzech odznaczających się na twarzy pasków będących częstym problemem w przypadku dobierania kosmetyków do konturowania osobno.