Jak chronić psa przed pchłami?

Pchły to pasożyty zewnętrzne, które najczęściej pojawiają się u psów. Nie ma znaczenia, jak bardzo dbamy o naszego pupila, gdyż wystarczy spacer lub kontakt z innym zwierzakiem, by się nimi zarazić. Lepiej zapobiegać, niż leczyć, dlatego też warto cały czas stosować ochronę przed tymi pasożytami. Jakie produkty najlepiej zabezpieczają naszego czworonoga? Jak poradzić sobie z ewentualną inwazją pcheł?

Polecane produkty przeciwpchelne dla psów

najlepsza ochrona przeciw pchłom dla psaPchły wydają się mało niebezpiecznymi pasożytami, są to jednak tylko pozory. Prócz uczucia świądu i matowej, wypadającej sierści, mogą przenosić także groźne choroby. W sklepach zoologicznych znajdziemy różne rodzaje produktów, które odstraszają pchły lub zabijają je, gdy już dojdzie do zarażenia. Najlepsza ochrona przeciw pchłom dla psa i jednocześnie najczęściej kupowana to obroże. Są one nasączone specjalnymi substancjami, które działają już od pierwszej chwili po założeniu produktu. Ich skuteczność to mniej więcej trzy miesiące, jednak wszystko zależy od producenta i jakości. Obroże najczęściej są wodoodporne, jednak nie należy ich zbytnio zamaczać. Drugim produktem chroniącym przed pchłami są specjalne krople, które stosuje się na kark zwierzęcia. Specjalne substancje odstraszające i paraliżujące rozprowadzają się po ciele psa i zapewniają skuteczną ochronę przez okres 3-4 tygodni. Bardzo ważne jest regularne stosowanie produktu, dlatego też najlepiej zapisywać sobie termin podania kropli. Popularnym rozwiązaniem są również szampony i spraye, które stanowią raczej dodatek, niż doraźną ochronę. Warto stosować je regularnie i zgodnie z zaleceniami producenta. Popularność zyskują także zasypki, które można stosować zarówno na sierści psa, jak i w budzie czy w legowisku zwierzaka. Ceny środków przeciwpchelnych są bardzo zróżnicowane i zależą przede wszystkim od rodzaju preparatu, producenta i czasu ochrony. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaki produkt najlepiej sprawdzi się w przypadku naszego pupila, to warto zasięgnąć porady lekarza weterynarii.

Ochrona przed pchłami jest bardzo ważnym elementem, o którym musi pamiętać każdy właściciel czworonoga. Bardzo łatwo jest się zarazić tymi pasożytami, a walka z nimi może być naprawdę męcząca. Aby zapewnić bezpieczeństwo swojemu pupilowi, warto zdecydować się na odpowiednie środki ochrony. Do najpopularniejszych produktów przeciwpchelnych zalicza się obroże, krople, spraye, szampony oraz zasypki.