Instrumenty dęte – to nie takie trudne!

Wszyscy ludzie na świecie lubią muzykę i czerpią z jej słuchania przyjemność. Muzyka towarzyszyła nam od pradawnych czasów, nasi przodkowie konstruowali różne wymyślne rzeczy, które wydawały dźwięki i umilali sobie czas grając wspólnie przy ognisku. Muzyka łączy ludzi, niezależnie od poglądów, religii czy pochodzenia. To jest coś, co ma niesamowitą moc jednoczenia ludzi, coś co jest ponad podziałami.

Instrumenty dęte znowu na czasie!

sklep muzyczny z instrumentami dętymiKto z nas nie marzył, żeby grać w zespole albo jakiejś orkiestrze? Na naukę nigdy nie jest za późno, choć wielu z nas tak właśnie uważa. Oczywiście w wieku dorosłym mózg nie jest aż tak plastyczny jak u dzieci, ale to nie powód, aby rezygnować z nauki nowych rzeczy. Wręcz odwrotnie, mózg jest jak mięśnie, trzeba go ćwiczyć i pobudzać cały czas do aktywnego działania. A nauka na instrumencie to jeden z lepszych sposobów na wyćwiczenie tego najważniejszego organu w naszym ciele, a jednocześnie przynosi mnóstwo przyjemności i frajdy. Ostatnio znowu w łaski wróciły instrumenty dęte, takie jak saksofon, trąbka, puzon i wciąż powstaje mnóstwo świetnych zespołów muzycznych, które w składzie mają właśnie tzw. dęciaki. Wielu ludziom wydaje się, że ten rodzaj instrumentów jest ciężki do opanowania. Podziwiamy różnych saksofonistów, trębaczy, chcielibyśmy w głębi duszy też potrafić tak zagrać, a to wcale nie jest takie skomplikowane na jakie wygląda. Jeśli chodzi o wybór instrumentu dętego na początek do nauki, to lepiej omijać szerokim łukiem zwykłe sklepy muzyczne, gdzie oferują szeroki wachlarz instrumentów. Najlepiej wybrać sklep muzyczny z instrumentami dętymi, gdzie znajdziemy obsługę złożoną zazwyczaj z zawodowców i pasjonatów, którzy mają pojęcie o tym typie instrumentów i doradzą nam profesjonalniej, niż w pierwszym lepszym muzycznym sklepie, gdzie ciężko trafić od tego rodzaju instrumentów dobrych specjalistów.

Życie jest jedno, czemu nie spróbować spełnić swoich muzycznych marzeń, które tak naprawdę są na wysiągnięcie ręki? Instrumenty dęte są dużo bardziej dostępne, niż dawniej. Ceny spadają, a nauka na nich jest osiągalna dla każdego, między innymi dzięki wielu dostępnym za darmo lekcjom w internecie. Także nie czekajcie, pamiętajcie, że talent to niecałe 20%, najważniejsze są ćwiczenia, które mogą uczynić z Was wirtuozów niezależnie od wieku!