Instalacja zaawansowanych systemów alarmowych

Nowy firmowy biurowiec był najbardziej reprezentacyjnym budynkiem, jaki firma posiadała i jako taki, stał się szybko jej wizytówką. Nowoczesny wygląd szedł w parze z wysokotechnologicznym wyposażeniem, tworząc atmosferę profesjonalizmu i zaawansowania już od pierwszej wizyty we wnętrzu biurowca. Wyposażenie jednak szło w parze z najlepszymi zabezpieczeniami, gdyż w budynku znajdowało się wiele informacji poufnych, wymagających odpowiedniej ochrony.

Montaż alarmów najwyższej jakości

montaż alarmów suwałkiWykończenie wnętrza biurowca nie było wyłącznie aspektem wizualnym. Wiele elementów zostało zamontowanych w taki sposób, by ułatwiać ewentualne naprawy czy montaż urządzeń, gdy było to potrzebne. Przede wszystkim, jedną z pierwszych czynności po zakończeniu budowy był montaż alarmów Suwałki były siedzibą firmy zajmującej się instalacją systemów alarmowych z którą prowadziliśmy długoletnią współpracę, i to właśnie im zleciliśmy zabezpieczenie naszego nowego obiektu. Zdecydowaliśmy się na najnowsze systemy alarmowe, od niedawna wprowadzone do powszechnego użytku. Modułowa konstrukcja budynku znacznie ułatwiła pracę, eliminując konieczność ingerowania w już wykonane prace. Okablowanie mogło zostać bez trudu pociągnięte pod płytami ścian, i nie wymagało więcej niż ściągnięcia samej płyty, a kamery i urządzenia mogły być łatwo do owych ścian przytwierdzone. Jednymi z najbardziej zaawansowanych systemów alarmowych były płyty naciskowe, uruchamiające alarm za każdym razem, gdy wykryły one jakiekolwiek obciążenie na swojej powierzchni. Uruchamiane były zazwyczaj po zakończeniu pracy i opuszczeniu biurowca przez pracowników, a umieszczone zostały przy głównych drzwiach wejściowych, oraz wyjściach ewakuacyjnych z budynku. Ich instalacja normalnie wymagałaby ingerencji w podłogę, głównie zrywania paneli i doprowadzania przewodów, aczkolwiek i tutaj, nowoczesna konstrukcja budynku umożliwiła łatwą i szybką instalację bez niwelowania efektów poprzednich prac.

Okna, zarówno w pomieszczeniach, jak i w głównym holu zostały wyposażone w czujniki drgań, działające na podobnej zasadzie jak wejściowe czujki naciskowe, z tą różnicą iż były one połączone z systemem monitorowania, natychmiast pokazując operatorom miejsce wzbudzenia alarmu i jego przyczynę.