Ile trwają formalności z wynajęciem auta?

Jakie formalności trzeba spełnić, żeby móc wypożyczyć samochód? Wszystko zależy od rodzaju wypożyczalni, z której będziemy chcieli skorzystać. W niektórych wypożyczalniach samochody wynajmuje się za pomocą aplikacji i wtedy wystarczy się jedynie zarejestrować w systemie. Robi się to tylko raz, a potem samochody wypożycza się jednym kliknięciem w ekran telefonu. W tradycyjnych wypożyczalniach trzeba podpisać umowę najmu oraz protokół zdawczo-odbiorczy.

Auto najszybciej wynajmiemy na lotnisku

szybki wynajem auta - lotnisko w katowicachChcąc skorzystać z oferty tradycyjnej wypożyczalni samochodów na mieście musimy przygotować dokument tożsamości oraz prawo jazdy. Pamiętajmy, że nikt naszych dokumentów nie może skanować. Za naszą zgodą mogą zostać przepisane z nich najważniejsze dane niezbędne do zrealizowania usługi wynajmu. Potem musimy podpisać umowę, której trzeba poświęcić kilka minut uwagi. Warto zwrócić w niej uwagę na kwestię współodpowiedzialności za powstałą szkodę. Po stronie wynajmującego takiej odpowiedzialności być nie powinno, bo auta są ubezpieczone. Potem następuje wydanie samochodu, do którego trzeba podpisać protokół, w którym opisane są widoczne uszkodzenia samochodu. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nikt nas nie posądzi o ich spowodowanie. Wszystkie formalności potrwają około dwudziestu minut. Jeśli natomiast komuś potrzebny jest naprawdę szybki wynajem auta – lotnisko w Katowicach ma w tym zakresie najlepszą ofertę. W wypożyczalniach mieszczących się na jego terenie samochód wynajmiemy w ciągu pięciu minut. Trzeba tylko spełnić jeden warunek – być pasażerem, który właśnie skądś przyleciał i ma jeszcze swoją kartę pokładową. Taka karta jest potwierdzeniem naszej tożsamości, oczywiście w połączeniu z dowodem osobistym. Wcześniej jednak – jeszcze przed wylotem do Katowic – trzeba sobie samochód zamówić przez internet.

Najszybszy wynajem samochodów oferują wypożyczalnie lotniskowe, ale w Katowicach pod tym względem jest naprawdę najlepiej. Dla osób przylatujących formalności mogą potrwać nawet do pięciu minut. Trzeba się tylko przed przylotem zarejestrować na stronie wypożyczalni a po przylocie udać się po samochód z dowodem osobistym oraz swoją kartą pokładową. Kartę warto mieć zawsze przy sobie dopóki nie opuści się lotniskowych terminali.