Ile kosztuje leczenie alkoholizmu?

Alkoholizm to w Polsce i krajach Europy Wschodniej, najpopularniejsze uzależnienie. Sieje spustoszenie nie tylko w organizmach osób uzależnionych, ale również w ich relacjach z innymi. Alkoholicy prawie zawsze tracą swoje rodziny, majątek oraz przychylność innych ludzi. Osoba uzależniona od alkoholu jest społecznie napiętnowana i skazana na życie na marginesie. Jednak w każdej sytuacji jest rozwiązanie i z każdej choroby można się wyleczyć. 

Jacy profesjonaliści leczą alkoholików? 

profesjonalne leczenie alkoholizmuZłożoność choroby alkoholowej jest naprawdę duża. Jest też niezmiernie duża ilość czynników ją generujących, od genetyki, po relacje w rodzinie. Każdy alkoholik ma inną historię swojego życia, ale w konsekwencji wszyscy spotykają się w tym samym miejscu – na terapii alkoholowej. Ta choroba może przydarzyć się każdemu, niezależnie od płci, czy statusu materialnego. Alkoholizm bardzo szybko postępuje, często tak szybko, ze osoba uzależniona, nie rozumie swojego problemu. Nawet w obliczu odwrócenia się od niej rodziny, przyjaciół, czy dzieci. Alkoholikowi może pomóc jedynie profesjonalne leczenie alkoholizmu. Na czym ono polega? Najlepiej zdecydować się na pobyt w ośrodku zamkniętym, bez dostępu do świata zewnętrznego, związanych z nim pokus i przyzwyczajeń. W ośrodkach tego typu pracują profesjonaliści z wielu obszarów medycyny. Jednak najczęściej spotkamy specjalistów z dziedziny psychologii, psychoterapii oraz psychiatrii. To głównie oni pomagają pacjentom ośrodków dla uzależnionych. Dzięki doświadczeniu oraz znajomości alkoholizmu od podszewki, lekarze są w stanie dokonywać rzeczy z pozoru niemożliwych. A za takie należy uznać leczenie z alkoholizmu osoby pogrążone w depresji lub bezdomne. Zresztą to tylko jednostkowe przykłady, terapeuci wyprowadzają z alkoholizmu około sześćdziesięciu na stu uzależnionych, co jest naprawdę bardzo dobrym wynikiem. 

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod z obszaru psychoterapii i psychologii, jest znacznie łatwiej pomóc osobie uzależnionej. Terapie odbywają się w grupach lub są indywidualne, w zależności od tego co zdecyduje lekarz prowadzący. Dzięki ośrodkom terapeutycznym jest możliwe, naprawdę profesjonalne niesienie pomocy, osobom z nałogiem alkoholowym. Koszt leczenia w ośrodkach terapeutycznych może być refundowany.