Idealne wykończenie – listwa przypodłogowa

Wykończenie mieszkania to nie lada wyzwanie. Dobór kolorystyki i przedmiotów wystroju to nie wszystko. Coraz częściej decydujemy się na sztukaterie, a  jednym z elementów, na którym rzadko kto się skupia są listwy przypodłogowe. Może się wydawać, że to mały szczegół, ale w gruncie rzeczy jest istotny. Dobór odpowiedniej listwy potrafi zmienić wygląd całego pomieszczenia. Poza estetyką jest też bardzo praktycznym elementem wnętrza.

Zalety listew przypodłogowych z NMC

listwy przypodłogowe z nmcObecnie jednym z najpopularniejszych rodzajów są listwy przypodłogowe z NMC. Wykonywane są z solidnego materiału, a co za tym idzie są odporne na uszkodzenia. Jednocześnie materiał jest na tyle lekki, że nie uszkadza konstrukcji ściany, ani podłogi. Pomalowane farbą podkładową dają możliwość doboru takiej kolorystyki jaka pasuje do naszej aranżacji oraz odświeżenia kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Szeroka gama profili pozwala na dobór listwy przypodłogowej, która będzie pasowała tak do tradycyjnego wystroju, jak i bardziej nowoczesnego. Podstawową funkcją estetyczną jaką pełnią jest wykończenie przejścia między podłogą a ścianą. Niezależnie od tego czy trzeba ukryć zakończenia tapet czy paneli na pewno znajdzie się rozwiązanie, które trafi w nasz gust. Ponadto zastosowanie listew przypodłogowych może optycznie zmienić proporcje pomieszczenia, a także podkreślić jego charakter. Poza dekoracyjną mają one również praktyczną funkcję. Styk ścian z podłogą jest szczególnie narażony na uszkodzenia, a listwa przypodłogowa to świetna ochrona dla ściany, przy której została zamontowana. Niwelują one pęknięcia oraz nierówności na łączeniu. Listwy NMC są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz na wilgoć i środki czystości jakie używane są w domu. Dodatkowo, dzięki specjalnym żłobieniom, to bardzo dobry sposób na ukrycie kabli i przewody instalacji elektrycznych, otwory oraz inne niepożądane elementy.

Mówi się, że „diabeł tkwi w szczegółach” i rzeczywiście tak jest. Szczególnie jeśli chodzi o wykończenie przestrzeni mieszkalnej, która w każdym aspekcie ma nam służyć na lata. Warto zatem poświęcić trochę czasu, aby uzyskać pełny oraz trwały efekt estetyczny i funkcjonalny w naszym domu. Łatwy montaż oraz demontaż listew podłogowych pozwala nam dostosowywać go do naszego gustu, który może zmienić się w każdej chwili.