Idealna kasa mobilna

Prowadzenie sklepu wymaga dopełnienia wielu, ważnych obowiązków, a przede wszystkim zakupu kasy fiskalnej. Na tym niewielkim urządzeniu trzeba rejestrować każdą transakcje sprzedaży detalicznej, ponieważ później dokonuje się rozliczenia na tej podstawie.

Czy każda kasa jest taka sama?

kasy mobilneZgodnie z obowiązującymi przepisami, kasę muszą posiadać firmy handlowe i usługowe, które prowadzą sprzedaż na rzecz klientów indywidualnych, czyli nieprowadzących działalności gospodarczej. W przypadku sprzedaży hurtowej, przeważnie jest wystawiana faktura, którą generuje się z programu do prowadzenia sprzedaży. Przeważnie przedsiębiorcy, mają wolną rękę w wyborze kasy, ale wyjątkiem są takie branże jak fryzjerstwo, mechanicy samochodowi czy restauratorzy. Już od kilku lat obowiązuje przepis, że salony kosmetyczne, zakłady fryzjerskie, warsztaty samochodowe, restauracje czy kancelarie adwokackie muszą rejestrować sprzedaż na kasie fiskalnej online, która posiada wbudowany moduł do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas. Ponadto w ramach wszystkich modeli można wyróżnić kasy mobilne i stacjonarne. Pierwsze z nich, jak sama nazwa sugeruje, mogą działać w dowolnym miejscu. Mają wbudowane wydajne akumulatory, które wystarczy raz na kilka dni naładować, aby móc swobodnie prowadzić sprzedaż przez wiele godzin. Mobilne kasy mają niewielkie rozmiary, przez co można z nich korzystać poza siedzibą firmy, a nawet zabierać ze sobą do klienta, jeżeli u niego jest realizowana usługa.

O ile wybór najlepszej kasy może sprawiać nieco kłopotu, to już ich obsługa jest bardzo prosta. Wszystkie działają na podobnej zasadzie, choć mogą się różnić niektórymi funkcjami. Mobilne są idealne dla małych firm, a także dla salonów usługowych i działalności obwoźnych.