Idealna kasa fiskalna

Dla wielu firm urządzenie fiskalne jest jedynym sprzętem, na którym mogą rejestrować codzienną sprzedaż. Na rynku dostępne są  przede wszystkim kasy i drukarki fiskalne, które różnią się między sobą wyglądem i pełnionymi funkcjami.

Co powinny umożliwiać kasy fiskalne?

płock kasa fiskalnaZanim dokonamy wyboru najlepszego sprzętu fiskalnego do firmy, to warto bliżej poznać specyfikę dostępnych modeli. Przede wszystkim w sprzedaży dostaniemy kasy i drukarki, które pomimo, ze służą do rejestracji sprzedaży w firmach handlowych lub usługowych, to mogą pełnić różne funkcje. Jeżeli chodzi o kasy, to są to  samodzielne urządzenia, które jedyne czego wymagają, to podłączenia do źródła zasilania lub dostępu do sieci internetowej. Drukarki natomiast wymagają stałego podłączenia do programu komputerowego służącego do prowadzenia sprzedaży. W mieście Płock kasa fiskalna jest dostępna w przystępnej cenie, dlatego też wielu przedsiębiorców właśnie tam dokonuje jej zakupu. Kasy bardzo dobrze się sprawdzają w małych sklepach stacjonarnych, które nie mają zbytnio rozbudowanego asortymentu, natomiast drukarki polecane są w firmach, które mają duży magazyn i łączą sprzedaż detaliczną z hurtową. Ponadto w sprzedaży znajdziemy jeszcze kasy fiskalne online, które jako jedyne posiadają wbudowany moduł do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas. Jest to konieczne ze względu na obowiązek automatycznego przesyłania dobowych raportów fiskalnych przez ściśle określone w ustawie branże handlowe i usługowe.

Zakup kasy fiskalnej może być sporym wydatkiem dla niejednego przedsiębiorcy, ponieważ ich ceny zaczynają się od około dziewięciuset złotych. Dużym ułatwieniem jest możliwość uzyskania dofinansowania na zakup pierwszej kasy w firmie w wysokości do siedmiuset złotych.