Hydroizolacja wykonana pod kafelki

Kafelki są układane najczęściej w basenach, a także w takich miejscach jak łazienki i kuchnie. Wiadomo, że są to miejsca narażone na wilgoć. Aby nasze kafelki nie odpadały trzeba zrobić odpowiednią hydroizolację pod nimi. Jest kilka rozwiązań, które najlepiej jest ze sobą łączyć,a by wykluczyć możliwość odparzania kleju do kafelek. Każdy budowlaniec stosuje te metody, ponieważ są one najlepsze.

Jaką hydroizolację zrobić pod kafelki?

hydroizolacja pod kafelkiTutaj można wymienić kilka sposobów. Jeśłi nie mamy wylewki, najlepiej przed wylewką ułożyć folię paroszczelną. Jest to podstawowa hydroizolacja pod kafelki, która sprawi, że do kleju nie dojdzie woda. Po zrobieniu wylewki podstawą jest to, by dobrze zagruntować beton przed ich ułożeniem. To również służy jako izolacja, a zarazem sposób na to, by klej dobrze związał. Grunt możemy posmarować folią w płynie, a we wszystkie progi wkleić odpowiednie taśmy izolujące. Rozwiązanie to jest najczęściej wykorzystywane w basenach i łazienkach. Dopiero później nakładamy klej na którym układa się kafelki. Z całą pewnością można przyznać, że będą się dobrze trzymać nawierzchni. Dodatkowym sposobem na izolację na pewno będzie fugowanie. jednak tego nie zaliczymy już do hydroizolacji pod kafelki, ale takiej, którą wykonuje się po ich ułożeniu. Nie powinniśmy o tym zapominać. Wybierzmy taki kolor fugi, który będzie pasował do koloru kafelek, aby wszystko wyglądało dobrze.

Wykonanie takiej hydroizolacji to kwestia około trzystu złotych, ale warto to zrobić. Dzięki temu nie będzie problemu przy układaniu kafelek. Ten sposób hydroizolacji będzie chronił nawierzchnię przez bardzo wiele lat. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że wszystkie kafelki, które ułożymy powinny być dobrane do tych miejsc. Warto o to pytać w hipermarketach z materiałami budowlanymi.