Górskie wyprawy w Kudowie – Zdrój

Kotlina Kłodzka położona w samym sercu pasma Sudetów to nie tylko jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów region w masywie Gór Stołowych, ale także niesamowicie inspirujące miejsce, czego dowodzi fakt, że akcję swojej trylogii umieścił tu jeden z czołowych przedstawicieli literatury fantastycznej- Andrzej Sapkowski.

Atrakcje turystyczne w Kotlinie Kłodzkiej

atrakcje turystyczne kudowa zdrójBiegnąca harmonijnie z górską rzeźbą terenu Droga Stu zakrętów doprowadzi nas do malowniczej Kudowy – Zdrój, małej miejscowości cieszącej się dużym uznaniem dzięki jednemu z najpopularniejszych uzdrowisk na terenie Ziemi Kłodzkiej.Wycieczkę w malownicze Sudety bez wątpienia warto polecić każdemu, kto ceni sobie połączenie aktywnych form wypoczynku z możliwością komfortowego wypoczynku oraz regeneracji sił na terenie uzdrowiska czy licznych kompleksów wypoczynkowych. Przecinający Kudowę- Zdrój czerwony Główny Szlak Sudecki to urokliwa trasa dla każdego, kto lubi długie górskie wycieczki piesze oraz rowerowe, natomiast w sezonie zimowym- narty biegowe. Góry Stołowe to także przyjazne miejsce na wycieczki w towarzystwie swoich pociech, dzięki łagodnym wzniesieniom gwarantującym bezpieczeństwo oraz niedużą różnicę ciśnienia wpływającą na komfort najmłodszych uczestników wyprawy. Wyznaczając trasę wędrówki warto zgłębić tajemnice Skalnego Miasta przeciskając się przez tzw. mysią dziurę czy spróbować swoich sił w zakamarkach Błędnych Skał. Malownicza, kaskadowa rzeźba terenu Ziemi Kłodzkiej to raj dla fotografów, dlatego zdobywając kluczowe górskie szczyty takie jak Igliczna (845 m n. p. m.), na której szczycie znajdziemy Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej czy najwyższy punkt jakim jest Szczeliniec (919 m n. p. m.). Ciekawym punktem zwiedzania może być także Muzeum Zabawek, w którym możemy znaleźć postaci z różnych regionów z całego świata, melodyjne pozytywki, pluszowe misie czy nawet znanych i lubianych bohaterów bajek dla najmłodszych. Niewątpliwie obowiązkowym punktem jeżeli chodzi o atrakcje turystyczne Kudowa Zdrój jest uzdrowisko oraz pijalnia wód mineralnych, zaaranżowana w klimatycznym patio wypełnionym różnymi roślinami, które zachwycą każdego fana botaniki.

Ziemia Kłodzka to także druga nieoficjalna stolica Polski, dlatego w trakcie zimowych wycieczek w Sudety nie sposób zapomnieć o stokach w Zieleńcu. Po szalonym wypadzie na stok możemy oddać się relaksowi oraz zregenerować siły w ośrodkach wypoczynkowych oraz kompleksach SPA i odnowy biologicznej korzystając z masaży, sauny czy zabiegów pielęgnacyjnych.