Gdy pies ma alergię

Zawsze chcemy dbać o zdrowie naszych zwierząt. Psów, kotów, czy innych futrzaków. Kiedy zwierzę nie ma żadnych problemów zdrowotnych, wtedy nie ma się czym przejmować. Po prostu karmisz go najlepszą karmą na rynku i dbasz tylko, by dużo biegał i był zadowolony. Gorzej sprawa się ma, kiedy twój pies ma, na przykład, alergię. Wtedy trzeba zadbać o odpowiednie pożywienie, bo czasem uczulają właśnie składniki odżywcze.

Jak karmić alergika?

karma antyalergiczna dla psów domowychAlergie to coraz bardziej powszechny problem i pojawia się nawet u naszych milusińskich. Jak objawia się alergia u psa? Bardzo różnie. Pies może mieć na przykład problemy skórne, począwszy od wysypki i swędzenia, aż po matową, zmierzwioną sierść, czy nawet strupki na niektórych częściach ciała, na przykład na końcach uszu. Jeśli twój pies ciągle się drapie, a nie widać u niego pasożytów, to być może właśnie ma alergię? Na co zwierzak może być uczulony? Otóż alergenów jest naprawdę mnóstwo. Mogą to być alergeny w pożywieniu, jak na przykład białka, które bardzo często uczulają. Ale nie tylko, mogą nimi być także inne składniki odżywcze. Jeśli zauważamy, że pies jest na coś uczulony, to pierwszym zaleceniem weterynarza będzie pewnie karma antyalergiczna dla psów domowych. Zawiera ona wyłącznie sprawdzone, przebadane składniki takie, by psa nie uczulały. Karmimy go takim właśnie jedzeniem i obserwujemy objawy. Mamy nadzieję, że po zastosowaniu odpowiedniego żywienia problemy znikną i tak się najczęściej dzieje. Wtedy już piesek będzie zdrowy i szczęśliwy, ale musimy pamiętać, by nadal karmić go odpowiednio i nie zmieniać diety. Trzeba tutaj zaufać weterynarzom i specjalistom. Trudniej jest, jeśli objawy się utrzymują, bo pewnie wtedy są one spowodowane jakimiś czynnikami zewnętrznymi, czyli kontaktem skórnym. Wtedy odpowiednia karma też może pomóc, bo uodporni zwierzaka na alergeny.

Trzeba dbać o zwierzęta i zapewnić im, oprócz ruchu na świeżym powietrzu i odpowiedniej porcji zabawy, także najwyższej jakości jedzenie. Wtedy będą zdrowe i zadowolone i swoim dobrym humorem będą i nam sprawiać radość. W końcu zależy nam na ich dobrym samopoczuciu, bo jako odpowiedzialni właściciele chcemy zapewnić im wszystko, co najlepsze. Dlatego polecamy karmy specjalistyczne dla zwierząt, które sprawiają im radość.