Farby do foteli skórzanych

 

Większość samochodów osobowych wyższej klasy posiada fotele obszyte skórą. Jedni lubią takie obszycia, a inni nie, jest to kwestia sporna. Jedno jest pewne, skóra jest jednym z trwalszych materiałów, dlatego obszycia foteli wykonane ze skóry wytrzymują bardzo dużo. Niestety wszystko ma kres swojej wytrzymałości i potrzebuje wymiany na nowe lub renowacji, która jest bardziej opłacalna. Renowację foteli skórzanych możemy przeprowadzić w bardzo łatwy i szybki sposób.

Renowacji skórzanych foteli samochodowych

farba do skóry samochodowej naturalnejW większości przypadków najbardziej zniszczonym fotelem, jest fotel kierowcy. Jest to sprawa zupełnie normalna, ponieważ jest on najczęściej używany. Ciężko jest znaleźć identyczne obszycie fotela, więc i tak musielibyśmy wymienić wszystkie. Jest to dość kosztowne. Jest to jeden z ważniejszych argumentów przemawiających za renowacją. Przejdźmy do procesu samej renowacji, który jest w rzeczywistości prostszy niż się wydaje. Potrzebna nam będzie farba do skóry samochodowej naturalnej oraz coś co pozwoli nam skutecznie odtłuścić powierzchnię, którą zamierzamy malować. Przed rozpoczęciem malowania, musimy bardzo dokładnie odczyścić i odtłuścić całą powierzchnię fotela. W tym celu możemy użyć specjalnego rozpuszczalnika. Po wyczyszczeniu fotela czekamy aż rozpuszczalnik odparuje. Po odparowaniu rozpuszczalnika, przystępujemy do malowania. Farbę musimy nakładać w bardzo dokładny i równomierny sposób, ponieważ tylko tak osiągniemy odpowiednio estetyczny wygląd fotela. Ilość warstw farby uzależniona jest od poziomu zniszczenia fotela. Im bardziej zniszczony, tym więcej warstw musimy nałożyć. Przed nałożeniem kolejnej warstwy, musimy odczekać aż poprzednia warstwa dokładnie wyschnie. Pośpiech może zepsuć naszą całą pracę, dlatego nie powinniśmy się spieszyć.

Wyżej opisałem najtańszy, a także najprostszy sposób na odnowienie foteli samochodowych ze skóry. W ten sam sposób możemy odnowić także tapicerkę w naszym aucie, pod warunkiem, że także jest ona ze skóry. Taką renowację możemy przeprowadzić samodzielnie. Cały proces trwa od jednego do dwóch dni. Taka renowacja wystarczy na następne kilka lat. Potrzebną nam farbę kupimy w każdym sklepie motoryzacyjnych, za kwotę około pięćdziesięciu złotych. Fotele w naszym aucie będa wyglądać jak. nowe.