Fachowe cięcia drzew

Ważną rolę w naszym otoczeniu pełnią drzewa. Dzięki nim mamy możliwość nie tylko znaleźć cień podczas upalnego dnia, ale także mieć pewność, że będą one pochłaniały szkodliwe dla nas zanieczyszczenia z powietrza. Oprócz tego zapewniają nam one stałą produkcję tlenu. W związku z tym w bardzo dużej ilości ogrodów jesteśmy w stanie znaleźć drzewa iglaste oraz liściaste.

Przycinanie drzew i ich gałęzi

cięcie drzew iglastych i liściastychWśród najbardziej popularnych gatunków drzew, które znajdziemy w naszych przydomowych ogrodach możemy wymienić świerki, sosny, lipy, czy dęby. Nie mniej jednak bardzo dużo miłośników ogrodów stara się także na dokonanie wyboru innych gatunków drzew. Niekiedy decydują się oni jedynie na obsadzenie całego terenu drzewami owocowymi tworząc bardzo ładny sad, który co roku zasypany jest ładnie wyglądającymi kwiatami w kolorze białym oraz różowym, a latem i jesienią pełen jest różnych odmian i gatunków owoców. Niezależnie jednak od tego ile i jakie drzewa posiadamy w ogrodzie konieczne jest dokładne sprawdzenie w jaki sposób należy wykonywać zabiegi pielęgnacyjne. Jednym z najczęściej wykonywanych jest cięcie. Odbywa się ono poprzez regularne przycinanie gałęzi. Wszystko jednak zależy od tego, z jakiego rodzaju drzewem mamy do czynienia. Niektóre typy drzew przycina się zupełnie inaczej. W związku z tym cięcie drzew iglastych i liściastych może przebiegać zupełnie odmiennie. Warto jest jednak dokładnie zwrócić uwagę na ten aspekt. Wśród drzew liściastych istotne jest przede wszystkim dokładne sprawdzenie, czy drzewo nie posiada uszkodzony gałęzi. Bardzo często w przypadku tego rodzaju drzew dochodzi do ich uszkodzenia. W ten sposób cięcie możemy rozpocząć od usunięcia tego rodzaju gałęzi. Drzewa iglaste z kolei możemy przycinać w różny sposób. Niektórzy nawet decydują się na formowanie ich w określony kształt. Pozwoli to nadać bardzo ciekawego wyglądu całemu ogrodowi, ale także samemu drzewu.

Do cięcia drzew konieczne jest stosowanie określonego rodzaju narzędzi. W przypadku dużych gałęzi w drzewach liściastych na ogół przydają się różnego rodzaju piły, dzięki którym bardzo skutecznie jesteśmy w stanie uciąć daną gałąź. Drzewa iglaste niekiedy nie wymagają wykorzystania aż takich narzędzi. Bardzo często wystarczy tam ostry sekator, albo nożyce do cięcia.