Etykiety umieszczane na wielu butelkach

Jednym z najważniejszych elementów butelek z winem, piwem czy innym alkoholem jest etykieta. To z niej możemy się dowiedzieć, jaki typ alkoholu znajduje się w danej butelce. Wiele małych browarów czy winnic zleca więc produkcję etykiet firmom, które potrafią stworzyć wysokiej klasy produkty drukowane. Jakie typy etykiet mogą być zatem wyprodukowane?

Etykiety drukowane w celu naklejenia na butelkę

drukowanie etykiet na butelkiDzięki temu, że etykiety tego typu są wykonywane przy użyciu najwyższej jakości papieru, wiele z nich jest zaprojektowanych w taki sposób, aby mogły być odporne na blaknięcie czy oderwanie. Ważną rolę odgrywa tutaj klej, dzięki któremu możliwe jest umieszczenie etykiety na wielu typach butelki, bez obaw o to, że zostanie ona przypadkowo zerwana lub rozmoknięta. Drukowanie etykiet na butelki jest najbardziej popularne wśród producentów piwa i wina. To etykiety na wino mogą być niezwykle popularne wśród konsumentów. Wiele etykiet umieszczanych na butelkach wina jest wykonanych z uszlachetnianego druku oraz papieru klasy premium. W dobie powstawania coraz większej ilości małych browarów w Polsce, także producenci piwa chcą, aby na butelkach ich trunku znajdowała się wysokiej jakości etykieta. Dlatego producenci etykiet oferują wysokiej klasy etykiety, które mogą być przede wszystkim dopasowane do kształtu butelki. Wiele etykiet jest także odpornych na niskie temperatury, które często towarzyszą przechowywaniu piwa.

Etykiety na butelki powstają praktycznie wyłącznie na zamówienie. Dzięki dobremu kontaktowi z klientem, możliwe jest zamówienie etykiety w sposób zdalny. Przyczynia się do tego możliwość składania zamówienia przez strony internetowe, które mogą umożliwiać przesyłanie projektów graficznych do drukarni etykiet butelkowych.