Element wyposażenia, czyli fotel relaksujący

Trend na fotele wiszące jest z pewnością czołowym trendem w tym sezonie. Już wiosną w każdych sklepach z meblami ogrodowymi czy wyposażeniem mieszkań i domów można było zauważyć je. Wybór foteli jest szeroki, w różnej gamie kolorystycznej, z różnych materiałów czy z różnym sposobem montażu.

Możliwość odpoczynku dzięki fotelom kokon do domów

fotele wiszące kokonPodejmując decyzję o zakupie foteli lub fotelu wiszącego warto się zastanowić jaki byłby najbardziej odpowiedni i w jakich koszt chce się zmieścić, czy chcemy go na dłużej czy tylko na jeden sezon. A może na stałe do domu? Rozwiązań jest wiele, jak wiele jest gustów. Wiele osób decyduje się na fotele wiszące kokon do swoich pomieszczeń. Bardzo często są one montowane już na załączonym do zestawie stelażu, dzięki któremu można przemieszczać się z nim do woli. Fotele wiszące typu kokon nadają pomieszczeniom nowoczesności, a miłośnicy stylów podobnych do stylu skandynawskiego są zachwyceni i na pewno mają je już w swoich pomieszczeniach. Fotele kokon dają gwarancję relaksu i możliwości odpoczynku po ciężkim dniu. W fotelu można odpoczywać czytać książkę, oglądać filmy czy na chwilę zamknąć oczy. Fotele wiszące przeważnie wykonane są z rattanu, ale można też znaleźć te wykonane z wikliny, drewna, z materiału, takie które przypominają hamak lub nawet namiot. Chcąc przenieść fotel zrobi się to bez problemu. Można go umieścić w ogrodzie, na tarasie, na balkonie, w pokoju dziecięcym, sypialni czy w salonie. Fotele wiszące typu kokon, jak sama nazwa wskazuje przypominają kokon i potrafią otulić ciało sobą i dać poczucie wyciszenia i relaksu. Czasami mają kształt krzesła, jednak większość ma kształt kuli lub kokonu. W wielu fotelach, w szczególności tych zestawach ze stelażem jest funkcja huśtania się, ale są też takie które są sztywne i nie ma takiej możliwości. Koszt takiego fotela zwykle zaczyna się od 600/700 zł już ze stelażem, dzięki któremu montaż jest łatwy i szybki. W szerokim asortymencie foteli wiszących można znaleźć jeno- lub dwuosobowe, jednak jeśli chodzi o te drugie trzeba liczyć się z większym wydatkiem. Fotele typu kokon mają przeróżne wzory. Od pełnych, zabudowanych do koronkowych lub paskowych wzorów. Wiele z nich ma zamontowane na stałe lub na jakiś czas tapicerkę lub po prostu przyczepioną czy zamontowaną poduszkę.

Chcą zakupić fotel wiszący do domu i myśląc przede wszystkim niebanalnym i nowoczesnym stylu, aby fotel zgrywał się z cała kompozycja mebli w mieszkaniu lub w ogrodzie warto zainwestować fotel wiszący typu kokon- najlepiej ze stelażem. Da on gwarancję szybkiego i łatwego montaż, a z funkcją huśtania i możliwości ruszania nim pozwoli poczuć się jak za dawnych, dziecięcych lat, kiedy beztrosko huśtało się w ogrodzie u babci lub na placu zabaw.