Ekologiczne dekoracje z drewna

Nie od dziś wiadomo, że plastik czy folia są szczególnie szkodliwe dla naszego środowiska, dlatego najlepiej z nich rezygnować. Świetnym materiałem, który posiada szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach jest drewno, będące naturalnym surowcem.

Jak wyglądają dekoracje z drewna?

drewniane dekoracje do pokoju dziecięcegoJesteśmy na takim etapie, że już prawie w każdej dziedzinie życia znajdziemy produkty plastikowe. Czasem ciężko ich uniknąć, ale warto zacząć zmiany od siebie. Jeżeli mamy dziecko, to najlepiej zamienić jego zabawki ze sztucznych tworzyw na drewniane, ponieważ są przede wszystkim ekologiczne i zdrowe dla malucha. Są wytrzymałe, odporne na zniszczenia i co najważniejsze nie będą zaśmiecać środowiska kiedy przestaną być potrzebne. Można iść o krok dalej i wybrać drewniane dekoracje do pokoju dziecięcego, które mogą być jednocześnie zabawkami. Do najprostszych modeli takich ozdób można zaliczyć kolorowe magnesy w różnych kształtach, które można układać na ścianie. Warunkiem koniecznym jest jedynie pomalowanie ściany specjalną farbą, umożliwiającą przytwierdzenie magnesów jak na przykład do lodówki. W sprzedaży znajdziemy ciekawe lampki z drewna, które przypominają lisa, misia czy dowolne zwierzątko. Oczywiście podstawową dekoracją w każdym pokoju są półki ścienne, na których można poukładać bajki, zabawki czy przytulanki. Dla niemowlaków świetną propozycją są ekologiczne, drewniane karuzele, które można zamontować na ramie łóżeczka. Takie dekoracje są lekkie i bezpieczne, ponieważ zostały pomalowane wodnymi farbami.

Wybór drewnianych dekoracji jest bardzo duży i dają one możliwość stworzenia wyjątkowej aranżacjo wnętrza. Ozdoby ścienne, ale także klasyczne, które można postawić na półce czy nawet dziecko może się nimi bawić, są świetną alternatywą dla klasycznych dekoracji.