Duży stół zrobiono mi na zamówienie

Ciężko dzisiaj dostać meble, które byłyby naprawdę masywne, solidne i wytrzymałe. Większość mebli robionych masowo to meble z naprawdę niskiej jakości drzewa. To nie chodzi o to, że producenci idą na łatwiznę. Nie, chodzi jedynie o zwykłą ekonomię ich produkcji. Im tańsze materiały i koszty tym większy zysk ze sprzedaży mebli. A ja chciałem znaleźć producenta mebli, który robi naprawdę solidne produkty z wysokiej jakości drewna.

Zamówiłem ekskluzywną wersję ogromnego stołu

ekskluzywny stół na zamówieniePotrzebowałem do mojego ogromnego salonu naprawdę dużego stołu z krzesłami. Chodziło mi o taki stół, przy którym mieściłoby się kilkanaście osób. Nie chciałem, żeby był on prostokątny. Musiał być bardzo klasyczny i okrągły. Rzadko teraz można znaleźć w normalnej sprzedaży ogromny stół okrągły z dziesięcioma lub dwunastoma krzesłami. Większość mebli to raczej niewielkie stoły na sześć krzeseł. Nie pozostało mi nic innego jak znaleźć stolarza, który potrafi zrobić każdy rodzaj mebla. I w taki właśnie sposób powstał zrobiony specjalnie dla mnie ekskluzywny stół na zamówienie. Było to prawdziwe dzieło sztuki, które stworzono tylko i wyłącznie na moje zlecenie. Znalazłem stolarza, który w swoim fachu był prawdziwym mistrzem. Niewielu takich stolarzy już dzisiaj robi meble na zamówienie. Większość znalazło pracę w fabrykach mebli i robią meble dla masowych klientów. Na szczęście mnie udało się jeszcze znaleźć prawdziwego fachowca, który pomógł mi zrealizować marzenie o porządnym stole. Powiem szczerze, że stół na zamówienie zrobiony został dokładnie tak jak go sobie wymarzyłem. Jest naprawdę ogromny i idealnie wpasował się w salon w moim domu. Wygląda jakby był nie z tej epoki. Jest ekskluzywny, ale przede wszystkim klasyczny. Ktoś mógłby pomyśleć, że to mebel z osiemnastego bądź siedemnastego wieku, bo wygląda po prostu przepięknie.

Co najważniejsze – stół zrobiony dla mnie pod indywidualne zamówienie – ma w komplecie dwanaście krzeseł. One również zostały zrobione na zamówienie, ale musiałem na nie czekać kilka miesięcy. Stolarz, który zrealizował moje marzenie robił wszystko ręcznie. Dlatego jego praca trwała miesiącami. Czas oczekiwania zupełnie mi jednak nie przeszkadzał. Wręcz przeciwnie – działał na korzyść. Wiedziałem, że czekanie tylko sprawi, że mebel będzie podobać mi się jeszcze bardziej.