Duże znaczenie posiada certyfikat Scrum

 

Żeby zdobyć możliwie jak najlepszą pracę należy zastanowić się nad tym na co jest w obecnym czasie popyt. Trzeba przyznać, że obecnie wiele firm poszukuje na rynku pracy specjalistów zajmujących się metodologią pracy Scrum. Przede wszystkim chodzi o Scrum Masterów. Jestem pewien, że jeśli zdobędziecie odpowiedni certyfikat to będziecie mieli o wiele większe szanse na zdobycie świetnie płatnej pracy. Postaram się napisać o tym nieco w tym tekście.

Scrum Master powinien posiadać odpowiedni certyfikat

certyfikat scrum masterOczywiście trzeba zastanowić się nad tym czy bycie Scrum Masterem jest tym w co celujecie, czy raczej pragniecie mieć to jako dodatkową umiejętność. Ogółem trzeba przyznać, że nawet profesjonalni Scrum Masterzy mają też jakąś wiedzę techniczną, bo dzięki temu mogą lepiej porozumieć się z zespołami nad którymi pracują. Jednak tak czy siak, zdobycie tego certyfikatu jest czymś cennym. Firmy starają się w jak największym stopniu zwiększyć zarówno wydajność jak i jakość tworzonych produktów. Z tego też powodu coraz więcej firm potrzebuje pracowników ze znajomością Scrum. Mimo wszystko bardziej im się opłaca zatrudnić kogoś kto posiada już odpowiednie umiejętności, zamiast inwestować w szkolenia. Do zdobycia certyfikatu Scrum Mastera potrzeba przejść egzamin po angielsku, więc trzeba uczyć się nie tylko w języku polskim ale także angielskim. Na szczęście nie jest to tak trudne do zdania, szczególnie skoro w internecie dostępne są testy próbne, które umożliwiają zorientowanie się jak dużo wiedzy posiadacie. Warto więc postarać się o o to żeby zdobyć certyfikat Scrum Master. Materiałów na temat Scrum jest naprawdę sporo na polskim rynku. Radzę zacząć naukę od nich, potem przejść do szkoleń, a następnie do książek po angielsku. W ten sposób najszybciej zdołacie nauczyć się wszystkiego co jest wam potrzebne zarówno do zdania egzaminu jak i realnej pracy.

Oczywiście dobrze jest też zapoznać się z materiałami na temat pracy Product Ownera. Mimo wszystko trzeba wiedzieć jakie obowiązki posiada ktoś taki. W ten sposób będziecie wiedzieli co dokładnie pozostawić innym, a co samemu trzeba zrobić. Chcąc być dobrym specjalistą należy wiedzieć także o zadaniach innych osób. W tym przypadku wystarczą same książki, bo jednak szkolenia powinny dotyczyć tylko Scrum Mastera.