Duża szafa przyda się w każdym domu

 

O ile nie jesteśmy zwolennikami daleko posuniętego minimalizmu – a mało kto jest – z pewnością posiadamy w swoich domach i mieszkaniach mnóstwo rzeczy, mniej i bardziej przydatnych. Nowych i starych. Wartościowych lub posiadających wartość czysto sentymentalną. Z czasem takich przedmiotów gromadzi się coraz więcej i nawet coroczne porządki nie zawsze pomagają, by ograniczyć tę ilość rzeczy. Jednak bez względu na ilość naszych „ruchomości”, trzeba je gdzieś przechować – najlepiej w dużej szafie.

Duża szafa wykonana na wymiar

szafy na wymiar katowiceZdjęcia w magazynach wnętrzarskich często kuszą nas eleganckimi, stylowymi i zupełnie niepraktycznymi mieszkaniami. Ich największą bolączką jest zwykle brak miejsca na przechowywanie nie tylko przedmiotów osobistych, ale też po prostu rzeczy potrzebnych na co dzień lub od święta, jak choćby odkurzacz, walizki i kolekcja torebek. Tym, czego często brakuje w takich wnętrzach jest solidna, duża szafa, w której można pomieścić wszystkie ubrania i mnóstwo innych przedmiotów. Jeśli mieszkamy na swoim, to warto rozważyć zamówienie szafy na wymiar, która będzie sięgać od podłogi do sufitu i od ściany do ściany. Bez obaw, taka szafa wcale nie musi zdominować wnętrza! Należy jednak staranne zaplanować jej umiejscowienie, sięgnąć pod odpowiednie kolory, najlepiej jasne, a także rozważyć duże lustro. Nie tylko będzie ono przydatne na co dzień, ale także pozwoli optycznie powiększyć całe pomieszczenie, więc szafa nie będzie go przytłaczać. Niewątpliwą zaletą szaf na wymiar jest ich solidne wykonanie i dopasowanie do naszych potrzeb. Niektórzy w takiej szafie będą trzymać tylko ubrania, a inni właściwie wszystko, od ubrań, przez mopa, deskę do prasowania i zapas ręczników. Na szczęście obecnie szafy na wymiar Katowice oferują w doskonałych cenach, dlatego jeśli mieszkamy w tym mieście, to możemy rozejrzeć się za firmą, która taką szafę dla nas wykona. Dobry projekt to podstawa sukcesu i powinniśmy porządnie przemyśleć, jaki szafa powinna mieć układ w środku.

Poza standardowymi półkami i wieszakami możemy skorzystać z systemu szuflad i koszyków, które ułatwią nam posegregowanie i przechowywanie wszystkich rzeczy. Ciekawą opcją jest zamontowanie oświetlenia LED, dzięki któremu będzie dobrze widzieć wszystkie zakamarki i nie się nie schowa przed naszym wzrokiem i łatwiej znajdziemy poszukiwane drobiazgi.