Duża popularność depilacji laserowej

Skutecznym sposobem na to, by cieszyć się gładką skórą, jest depilacja laserowa. Dzięki metodzie tej można w sposób szybki i bezbolesny pozbyć się niechcianego owłosienia. Sprawdza się u osób z różnym typem karnacji i o różnym kolorze włosów. Efektem jest gładka skóra pozbawiona owłosienia. Zabieg ten jest wyjątkowo skuteczny, a jednocześnie bezpieczny. Depilacja może być wykonywana w różnym wieku, często korzystają z niej kobiety oraz mężczyźni.

Duża skuteczność depilacji laserowej

popularna depilacja laserowa w ŁodziNależy jednak odpowiednio dobrać długość fali światła laserowego. Jest ona zależna od koloru oraz grubości włosa, a także koloru skóry. Wiązka lasera ma za zadanie przeniknąć w głąb skóry, zostaje wówczas pochłonięta przez barwnik, jakim jest melanina. Znajduje się ona wewnątrz mieszków włosowych. Laser powoduje uszkodzenie mieszka włosowego, niszczy melaninę, w konsekwencji czego wypadają włosy. Celem zabiegu jest trwałe uszkodzenie struktur włosa, które odpowiedzialne są za jego wzrost. W wielu dobrych gabinetach oferowana jest popularna depilacja laserowa W Łodzi, a także innych miastach w Polsce klienci mogą skorzystać z tego wyjątkowo skutecznego zabiegu. Decydują się na niego zarówno kobiety jak i mężczyźni w różnorodnym wieku. Dzięki niemu można pozbyć się owłosienia z rąk, pach, okolic intymnych, ramion, twarzy, pleców oraz brzucha. Podczas depilacji może pojawić się niewielki dyskomfort, jednak dzięki wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu wielu pacjentów określa go jako bezbolesny. Trwały efekt możemy uzyskać po wykonaniu serii zabiegów, gdyż włosy znajdują się w różnej fazie wzrostu. Z tego też względu zalecane jest powtórzenie depilacji laserowej w odstępach kilkutygodniowych. Bezpośrednio po depilacji może pojawić się niewielkie zaczerwienienie skóry, a także podrażnienie okołomieszkowe. Dyskomfort jednak po kilku godzinach mija.

Zaletą tego zabiegu jest fakt, iż nie wymaga okresu rekonwalescencji. Klienci mogą szybko wrócić do normalnej aktywności. Przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest wykluczenie przeciwwskazań, do których zaliczyć można między innymi choroby autoimmunologiczne, zakażenia wirusowe, ciążę, padaczkę, a także stosowanie antydepresantów. Cena zabiegu jest zależna od partii ciała, która poddawana jest depilacji. Po zabiegu należy unikać opalania, basenu, korzystania z sauny. Ważne jest, by używać kremów z wysokimi filtrami.