Drugi fotelik samochodowy dla dziecka

Gdy dziecko skończy 15 miesięcy lub jego główka zacznie wystawać poza górną krawędź tzw. kołyski, służącej do przewożenia niemowlęcia, rodzice muszą dokonać wyboru drugiego fotelika samochodowego. Wśród marek cieszących się dużym uznaniem wymienia się Recaro. Czym wyróżniają się ich siedziska dla małych podróżników? Co decyduje o ich wysokiej klasie bezpieczeństwa?

Fotelik Recaro dla przedszkolaka

fotelik recaro 9 36Gdy dziecko osiągnie wagę ok. 10 kg, co najczęściej dzieje się w okolicy 1. urodzin, dotychczasowy fotelik samochodowy przestaje już spełniać swoją funkcje. Dziecku jest w nim niewygodnie, ciasno, a to ma znaczący wpływ na poziom bezpieczeństwa. To sygnał, że czas na nową inwestycję. I choć nie należy do najtańszych, jest niezwykle ważna. By jednak choć trochę zaoszczędzić, można wybrać fotelik rosnący razem z dzieckiem, np. fotelik Recaro 9 36 kg model Young Sport Hero. Nasza pociecha może w nim podróżować do 12. roku życia. Model ten posiada zagłówek o regulowanej wysokości, możliwe jest też odpięcie określonych komponentów. Pas jest pięciopunktowy, z systemem dodatkowych zabezpieczeń uniemożliwiających ich odpięcie oraz zsuniecie. W chwili wypadku, gdy zadziałają określone prawa fizyki, plasy się blokują i utrzymują ciało dziecka tak, by się nie wygięło. To zmniejsza ryzyko poważnego urazu szyi i kręgosłupa. Poduszka znajdująca się na siedzisku fotelika zwiększa stabilność i daje optymalny komfort podróżowania. Ale te funkcje na nic się zdadzą, jest fotelik będzie nieprawidłowo zamontowany. Fotelik Recaro 9-36 kg gwarantuje uniwersalny montaż za pomocą trzypunktowego pasa samochodowego, a dodatkowy zatrzask ułatwia stabilne i bezpieczne mocowanie (nawet bez systemu Isofix). Producent uwzględnił też możliwość ustawienia kąta fotelika. Na uwagę w fotelikach Recaro zasługuje również system System Advanced Side Protection. Są to specjalne pochłaniacze energii, które redukują siłę uderzeń bocznych.

Bezpieczeństwo naszego dziecka jest dla nas niezwykle ważne. Chronimy je na każdym kroku, bez względu na wiek. I dlatego też nic nie pozostawiamy przypadkowi. Sięgamy po najnowsze technologie i rozwiązania, np. wybierając foteliki samochodowe. Te nie tylko pozwalają na komfort podróży, ale też stanowią o bezpieczeństwie małego człowieka. Ważne, by były niezawodne i posiadawszy odpowiednie certyfikaty.