Drewniany plac zabaw idealnym placem zabaw

Nasze dzieci uwielbiają się bawić ze swoimi rówieśnikami na świeżym powietrzu. W przedszkolach i parkach coraz częściej powstają place zabaw wykonane z drewna, które zapewniają bezpieczną zabawę pod okiem dorosłych opiekunów. Odchodzimy już od metalowych huśtawek, czy murowanych piaskownic, w których zabawa może skończyć się w najlepszym przypadku upadkiem.

Drewniany plac zabaw gwarancją dobrej zabawy

drewniane place zabawDrewno to idealny budulec i materiał wykorzystywany coraz częściej w produkcji zabawek umieszczanych na placach zabaw. Obecnie drewniane place zabaw królują w parkach i przedszkolach. Są bezpieczne, gdyż producenci zawsze gwarantują certyfikaty jakości i bezpieczeństwa, które dopuszczają zabawki do użytku dla dzieci powyżej trzeciego lub nawet drugiego roku życia. Z litego drewna wykonywane są huśtawki, piaskownice i zjeżdżalnie przeznaczone dla naszych milusińskich. Producenci wymyślają co róż to nowe zabawki, takie jak drewniane mosty linowe, które zawsze będą atrakcją dla naszych dzieci. Pace zabaw z drewnianymi zabawkami możemy pozostawić w ich naturalnym kolorze. Można też ich elementy malować na różne kolory. Wówczas będą wyglądały radośniej i atrakcyjniej w oczach naszych dzieci. Nie ulega bowiem najmniejszej wątpliwości, iż w dzisiejszych czasach nie ma już przerdzewiałych, czy pouszkadzanych huśtawek, z których dziecko, nawet pod naszą opieką, może spaść i zrobić sobie krzywdę. Warto też mieć na uwadze okoliczność, iż  drewniane place zabaw nie muszą być spotykane tylko w parkach, w których zajmują dużą powierzchnię, by mogło bawić się na nich jak najwięcej dzieci z sąsiedztwa. Niektóre zabawki, jak zjeżdżalnia, piaskownica, czy huśtawką mogą stanąć także w naszym przydomowym ogródku, czy działce rekreacyjnej. Możemy więc stworzyć mały plac zabaw na naszej działce, na którą nasze dzieci zawsze będą mogły zaprosić swoich znajomych do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu.

Nasze dzieci mają niespożytą energię. Potrafią pół dnia spędzić na placu zabaw i się nie męczyć. Dziś coraz częściej wybieramy dla naszych pociech drewniane place zabaw, które zawsze mają certyfikaty jakości , dzięki czemu mamy pewność, iż nasze dzieci będą bezpiecznie bawiły się z kolegami na świeżym powietrzu. Drewniane place widzimy nie tylko w przedszkolach, ale też w coraz większej ilości paków.