Drapak z liną sizalową

 

Liny to akcesorium, które przede wszystkim charakteryzuje się dość użytkowym charakterem. Ze względu na różnorodność lin, znajdują one coraz szersze zastosowanie w naszej codzienności. Coraz większa liczba producentów decyduje się bowiem na wykorzystanie lin w swoich produktach, dostrzegając szansę na wykorzystanie ich funkcjonalności w inny sposób.

Zastosowanie liny sizalowej

lina sizalowaLiny dostępne popularnie na rynku zróżnicowane są między sobą ze względu na włókna, z których zostały wykonane, a także ze względu na zastosowany w ich przypadku splot. Z tych powodów charakteryzują się często różną wytrzymałością, a co za tym idzie znajdują swoje wykorzystanie w różnych produktach. Doskonałym przykładem liny, która wykorzystywana jest w przypadku kompletnie różnych produktów, jest lina sizalowa. Lina tego typu doskonale sprawdza się w rolnictwie, w budownictwie, a także w żeglarstwie, czyli wszędzie tam, gdzie liny standardowo są potrzebne. Budowy i przestrzeń statków dość dobrze kojarzą się nam z miejscami, w których możemy znaleźć liny. Okazuje się jednak, że liny sizalowe doskonale sprawdzają się również jako element drapaków konstruowanych dla kotów. W tym przypadku liną sizalową owijana jest część drapaka, która ma służyć do drapania. Liny tego typu charakteryzują się ciasnym splotem i dużą wytrzymałością, dzięki czemu nie ulegają uszkodzeniu nawet wtedy, gdy nasz kot często drapie pazurami po ich powierzchni.

Liny sizalowe to produkty, które charakteryzują się dość niską ceną, zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę ich funkcjonalność i możliwość różnorodnego zastosowania. Z tego też powodu często zastępują liny innego typu, doskonale sprawdzając się w bardziej wymagających okolicznościach i spełniając swoją użyteczność przez długi czas.