Domy w stylu zakopiańskim

Od zarania dziejów głównym materiałem budulcowym jest drewno. Pierwsze ślady człowieka jakie znaleziono świadczą o tym, że używał on drewna zarówno do budowy prymitywnych szałasów jak i w konstruowaniu narzędzi. Na dzień dzisiejszy najczęściej buduje się domy w oparciu o pustaki i zaprawy cementowe. Niemniej jednak drewno jako budulec sukcesywnie wraca do łask.

Piękne drewniane domy

domy z baliMłodzi ludzie bardzo często rozważają opcję wybudowania własnego domu od podstaw. Najczęściej stoją oni przed dylematem jaki rodzaj budowli wybrać. Mimo tego, że obecnie najpopularniejszym materiałem budulcowym są pustaki i cement to jednak bardzo dużo osób wybiera budowanie z wykorzystaniem drewna. Domy z bali zyskują coraz większą popularność. Wyróżniają się one tym, że wewnątrz nich panuje specyficzny, przyjemny klimat. Domy drewniane mają swój niepowtarzalny urok i każdy z nas przyjemnie się w takim domu czuje. Styl zakopiański zyskał tak dużą popularność w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. W latach dziewięćdziesiątych drewniane domy były sukcesywnie wypierane przez rozwiązania murowane. Na dzień dzisiejszy role się zupełnie odwróciły i obecnie to drewno zyskuje coraz większą popularność. Dużo osób waha się czy stawiać na rozwiązania drewniane ponieważ w naszym kraju panuje stereotyp, że drewniane domy dość szybko się wyziębiają czyli tracą zgromadzone ciepło. Nie jest to prawdą i moje słowa potwierdzi bardzo dużo osób, które obecnie z takich domów z bali korzystają.

Ogólnie rzecz biorąc domy drewniane mają bardzo dużo zalet w związku z tym zyskują ogromne uznanie w oczach ludzi na całym świecie. Specjalnie dobrane gatunki drewna z jakich powstaje dom z bali muszą być odpowiednio zaimpregnowane. Dzięki temu nasz wspaniały dom będzie służył nie tylko nam ale również kolejnym pokoleniom.