Dobry przegląd po regałach

W związku z dynamicznym rozwojem mojej firmy musiałem dobudować przy niej duży magazyn, w którym znajdowały się materiały potrzebne do produkcji oraz nieużywane już urządzenia. Aby zrobić tam porządek, potrzebowałem dokonać szybkiego przeglądu dostępnych regałów i zdecydować, które z nich kupić do swojego magazynu.

Jak zaplanować przegląd regałów?

przegląd regałów magazynowychPostanowiłem udać się po radę do sąsiedniej firmy, która wyposażona jest w bardzo duży magazyn, pomyślałem więc, że będą mieli większe doświadczenie niż osoba, która pierwszy raz będzie porządkować magazyn. Właściciel firmy zrobił mi kawę i zaproponował, że możemy zrobić wspólny przegląd regałów magazynowych, ponieważ on również musi zakupić kilka nowych. W swoim biurze trzymał dużo katalogów, które zawsze przeglądał, wybierając regały, ja wolałem sklepy internetowe, ale jakoś mnie przekonał. Wytłumaczył mi, że dobry przegląd powinien uwzględniać moje potrzeby i możliwości, jakimi dysponuje mój magazyn, przede wszystkim dotyczące rozmiarów. To pomogło mi odrzucić pierwsze 30 stron katalogu, które przeglądałabym nie potrzebnie, ponieważ były tam regały przeznaczone do przemysłowych hal produkcyjnych, zbyt duże, by zmieścić się mojej lokalnej firmie. Dobry przegląd, powinien uwzględniać również funkcje regałów. Chciałem uporządkować przede wszystkim magazyn i podzielić przedmioty na konieczne i rzadko używane. Wybrałem więc te, które mają sporo pulek, oraz kilka dwuściennych, do których będę mól wrzucać niepotrzebne przedmioty.

Przegląd, który pokazał mi sąsiad, bardzo przyspieszył cały proces poszukiwań. Mimo że nie korzystałem z Internetu, to za pomocą doświadczenia i dobrych chęci kolegi, cały przegląd odbył się szybciej, niż bym tego spodziewał. Zadzwoniłem następnie w celu zamówienia swoich regałów i do dzisiaj jestem wdzięczny sąsiedniej firmie za pomoc.