Dobry i niedrogi szklarz

Wydawać by się mogło, że niektóre zawody odchodzą do lamusa, ale pogłoski o śmierci szklarzy są przesadzone – parafrazując znane słowa Marka Twaina. Jest to bowiem zawód mało popularny, ale jednak ciągle nie brakuje tych, którzy decydują się w nim kształcić.

Ile kosztują usługi szklarskie?

szklarz WarszawaDawniej, w każdym domu, kamienicy i bloku, okna były ze szkła, toteż szklarze mieli znacznie więcej pracy niż teraz. Dodać też trzeba wszystkie bramy, drzwi wejściowe do klatek, etc. Tymczasem dziś, niemal wszędzie, okna są wyłącznie plastikowe, a te ze szkła uchowały się jedynie tam, gdzie jest to świadomą decyzją. Jednak szklarze, w dzisiejszych czasach, nie zajmują się raczej wyrabianiem i przygotowywaniem szyb do okien, ale stawiają na dużo bardziej ambitne zadania. Należy do nich głównie wytwarzanie różnych elementów o sporych powierzchniach, jak na przykład okna do witryn sklepowych, stylizowane drzwi do sklepów, domów, etc. Natomiast trzeba przyznać, że standardowe zlecenia, polegające na wymianie rozbitych witryn sklepowych, również się zdarzają i dla wielu zakładów jest to istotna część ich pracy zarobkowej. Jeżeli i nam potrzebny jest szklarz Warszawa jest miastem, gdzie znajdziemy niejednego specjalistę z tej profesji. Zauważyć też trzeba, że dzisiaj, pracownie szklarskie, to nie są brudne i zaniedbane pomieszczenia, w których przyjmuje starszy pan z papierosem w ustach, a bardzo nowoczesne, przypominające warsztaty hale, gdzie szkło jest nie tylko odpowiednio profilowane, ale i wytwarzane.

Gdy chodzi o ceny usług szklarskich, ciężko pokusić się o ujednolicony cennik i nie znajdziemy go u żadnego ze szklarzy. Bowiem przy zleceniach, najczęściej dokonuje się indywidualnych ustaleń z klientem i wtedy następuje wycena całości prac.