Do budowy domu wynająłem najtańszych murarzy

 

Marzyliśmy z żoną o własnym domu, w którym moglibyśmy zamieszkać z naszym synkiem i cieszyć się tylko i wyłącznie sobą. Teraz mieszkamy w dużym domu z rodzicami, ale nawet przy najlepszych relacjach to nigdy nie będzie to samo co mieszkanie u siebie. Nasze wspólne marzenia postanowiliśmy urealnić i zacząć budowę swojego domu. Mieliśmy piękną działkę budowlaną i całkiem sporo odłożonych pieniędzy. Ruszyliśmy więc całą machinę załatwiania formalności.

Długo szukałem naprawdę tanich usług budowlanych

usługi budowlane grudziądzkieNajtrudniej jest załatwić pozwolenie na budowę. Wymaga to naprawdę sporej ilości formalności. Poza tym trzeba było wcześniej wynająć geodetę i znaleźć dobrego architekta w rozsądnej cenie. Całe szczęście, że z architektem udało nam się trafić naprawdę doskonale. Nie dość, że nie kosztował zbyt wiele to jeszcze zajął się przygotowaniem wszystkiego do uzyskania pozwolenia na budowę. Gdy czekaliśmy na pozwolenie to wziąłem się za szukanie firmy oferującej jakieś naprawdę tanie usługi budowlane grudziądzkie. To zajęło mi całkiem sporo, ale wszystko zbiegło się w czasie z czekaniem na stosowne dokumenty potwierdzające możliwość budowania domu. Końcem końców udało mi się znaleźć naprawdę niedrogich murarzy. Mógłbym nawet powiedzieć, że najtańszych w całym Grudziądzu, ale to się potwierdzi dopiero jak wystawią mi końcowy rachunek. Według ich wyceny to budowa wyniesie nas naprawdę niedrogo. Namiary na tych panów dostała żona od swojej koleżanki, u której chwilę wcześniej skończyli budowę. Za chwilę będą ją zaczynać u nas. Prawdę powiedziawszy czekamy na moment rozpoczęcia budowy z wielkim napięciem. Budowa domu chyba dla każdego jest jednym z najważniejszych momentów w życiu. To budzi takie bliżej nieokreślone emocje. Ja chyba będę się cieszył dopiero jak zaczną rosnąć mury. To pewnie potrwa około miesiąca.

Odkąd tylko postanowiliśmy, że chcemy iść na swoje, zaczęliśmy się cieszyć świadomością tego, że ruszamy z budową własnego domu. Mnóstwo było przy tym formalności, ale we wszystkim pomógł nam nasz architekt. Ten sam człowiek będzie też nadzorował przebieg całej budowy, ponieważ ma uprawnienia kierownika budów. Za chwilę na naszej działce zacznie się sporo dziać. Pojawi się koparka, która będzie przygotowywać teren pod fundamenty.