Dlaczego warto stosować stymulatory wzrostu zbóż?

 

Od ponad czterdziestu lat zajmuje się uprawą zbóż. Ostatnio mój syn zasugerował mi, że powinienem zacząć stosować w ich uprawie odpowiednie dla zbóż stymulatory wzrostu. Nie miałem pojęcia, co miałoby to zmienić w moich uprawach. Miałem dobre plony i nie narzekałem. Syn jednak uparcie nalegał, dlatego poprosiłem go najpierw, żeby powiedział mi, dlaczego uważa, że stosowanie takich preparatów przyniesie lepsze efekty na koniec sezonu.

Kupiłem ochronne stymulatory wzrostu zbóż

ochronny stymulator wzrostu zbóżDowiedziałem się od niego, że warto jest stosować ochronne stymulatory wzrostu zbóż, ponieważ nie są to zwykłe nawozy, nastawione na to, aby zwalczać szkodniki na polu. Są to preparaty, które zapewniają roślinom odpowiednie warunki do wzrostu. Dzięki nim zboża stają się o wiele bardziej odporna na insekty chorobotwórcze czy niekorzystne warunki pogodowe. W związku ze zwiększoną odpornością mogą one szybciej i równiej wzrastać, co przyczynia się też na obfite owocowanie i przynosi mi większe zyski i plony. Warto jest także wybrać ochronny stymulator wzrostu zbóż, który jest dedykowany konkretnej roślinie. Te uniwersalne zawierają co prawda odpowiednie substancje mineralne i hormony wzrostu roślin, ale w niewielkiej dawce. Jeśli zdecyduje się wybrać stymulator dedykowany konkretnie zbożom, będzie on miał taki skład, który najbardziej odpowiada gospodarce hormonalnej tych właśnie roślin i spowoduje, że gleba będzie miała takie PH, jakie jest optymalne dla tych właśnie zbóż jaki uprawiam. W końcu uległem synowi i postanowiłem skorzystać z takiego preparatu. Nawet nie spodziewałem się, że faktycznie będę tak zadowolony z ich stosowania. Muszę przyznać, że kupno stymulatora bardzo szybko mi się zwróciło, co mogłem zauważyć już latem, kiedy zobaczyłem jak obficie wypełnione są kłosy w zbożach na moim polu. Kupiony przez syna stymulator okazał się bardzo wydajny.

Litr preparatu można było rozpuścić w 10000 litrach wody, co wystarczyło mi na oprysk kilku hektarów pola. Teraz już wiem, że warto stosować takie stymulatory, ponieważ dzięki nim rośliny bardzo szybko wzrastają i przede wszystkim są bardziej odporne na insekty i owady. Ma to również tę zaletę, że nie trzeba w związku z tym stosować dodatkowych nawozów na pole, które są bardzo drogie i o wiele mniej skuteczne.