Dlaczego warto regularnie myć pokrycie dachu?

Właściciele domów jednorodzinnych coraz częściej decydują się na skorzystanie z usług firm zajmujących się profesjonalnym myciem i czyszczeniem dachów. Dla każdego rodzaju pokrycia dachu bardzo istotne jest to, żeby regularnie dbać o jego czystość. Ma to wpływ nie tylko na wygląd dachu, ale przede wszystkim na jego trwałość i wytrzymałość. Regularnie myty dach będzie służył właścicielom domu o wiele dłużej niż pokrycie, które nie jest poddawane takiej czynności.

Czym się różni umycie dachu od wyczyszczenia?

mycie dachów w MielcuKażdy, kto posiada swój dom jednorodzinny musi zrozumieć jedną bardzo ważną kwestię. Należyta dbałość o pokrycie dachowe wydłuża jego żywotność nawet o pięćdziesiąt procent. Każdy producent pokryć dachowych rekomenduje wykonywanie regularnego mycia w odstępach pięcioletnich. Tym czasem zdarza się, że właściciele domów przeciągają tą czynność w nieskończoność. Na szczęście coraz częściej widać zmianę podejścia w tej kwestii. Szukając firmy, która wykona profesjonalne mycie dachów w Mielcu trzeba pamiętać, że czynność mycia znacząco różni się od czyszczenia. Firmy porządkowe oferują te dwie czynności jako zupełnie inny zakres prowadzonych działań. Umycie dachu dotyczy spłukania z niego zabrudzeń oraz kurzu, czyli zabrudzeń, które nie wniknęły w strukturę pokrycia. Czyszczenie jest dokładniejsze, ponieważ gwarantuje usunięcie wszelkich zabrudzeń takich jak mech, glony czy ptasie odchody, które dokładnie wyczyścić jest najciężej. Decydując się na czyszczenie dachu warto skorzystać z usługi jego odgrzybiania. To również bardzo istotne dla struktury pokrycia dachowego. Czyszczenie jest usługą droższą od zwykłego umycia dachu. Gdyby jednak wykonywać od nowości regularne mycie pokrycia dachowego to prawdopodobnie jego czyszczenie nie byłoby w ogóle konieczne, ponieważ do pokrycia nie przywarłyby na stałe zabrudzenia i porosty.

Można pokryć dach swojego domu nawet najpiękniejszą blachodachówką czy ceramiką, ale jeśli nie będziemy dachu regularnie myć to szybko straci on na swoim pięknym wyglądzie. Dlatego trzeba pamiętać o tym, żeby przynajmniej raz na trzy lata zamówić firmę, która wykona prostą czynność, jaką jest mycie dachu. Regularnie myty dach prawdopodobnie nie będzie wymagał dokładnego czyszczenia ani odgrzybiania.