Depilacja przy użyciu lasera

Golenie ciała bywa uciążliwe, kiedy mamy twarde i szybko rosnące włoski. Wtedy zabieg ten, należy wykonywać niemalże codziennie, bo odrastające włosy sprawiają duży dyskomfort, szczególnie pod pachami i w okolicach bikini. Niektóre kobiety mają mniejszy problem z owłosieniem skóry, bo genetycznie rosną im słabsze i cieńsze włoski, a inne zmagają się z ciemnym i twardym owłosieniem.

Jak przebiega wykonanie depilacji laserowej?  

depilacja laserowaPanie najczęściej pozbywają się zbędnego owłosienia z nóg, pach, okolic bikini i rąk. Brunetki golą jeszcze włosy na brzuchu, w odcinku poniżej pępka, gdyż mają one znacznie bardziej widoczne włoski niż panie o jasnych włosach. Do depilacji można wykorzystywać kilka metod. Jest to przede wszystkim klasyczna, jednorazowa maszynka do golenia, którą wykorzystuje prawie sześćdziesiąt procent kobiet na całym świecie. Jest to, szybka i wygodna metoda, ale łatwo o skaleczenie i wystąpienie podrażnień. Inną metodą, są plastry z woskiem na ciepło, lub zimno, które się przykleja na suchą skórę, a po paru minutach, energicznym ruchem zrywa. To bardzo bolesna metoda, tak samo jak stosowanie depilatora wyrywającego włoski razem z cebulką. Pomimo, że są to metody krótkotrwałe, to są popularnie stosowane, bo są niedrogie i możemy je samodzielnie wykonać. Jeżeli jednak zależy nam na długotrwałym efekcie gładkiej skóry, to lepsza będzie depilacja laserowa. Jest to bezbolesna metoda, polegająca na wypalaniu wiązką laserową włosów razem z cebulkami, w wyniku czego włoski nie odrastają. Jest wykonanie musi być poprzedzone wywiadem lekarskim, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania i zezwoli na zabieg. Do depilacji, trzeba mieć ogoloną skórę, gdyż wypalanie wyrośniętych włosków może powodować lekki ból i dyskomfort. Zabieg jest dużo dłuższy niż klasyczne, powszechnie dostępne metody, gdyż kosmetyczka musi naświetlić laserem każdy centymetr skóry gdzie rosną włoski.

Cena laserowej depilacji zależy głównie od depilowanego miejsca. Najdroższe są nogi, a najtańsza depilacja okolic bikini. Po wykonanym zabiegu, przez najbliższe dni nie powinno się eksponować skóry na słońcu, gdyż może to spowodować powstanie zaczerwienienia. Depilacje należy powtórzyć przynajmniej trzy razy, ab efekt gładkich nóg pozostał na wiele miesięcy.