Dekoracyjny obraz naścienny

Współczesne aranżacje wnętrz znacznie różnią się od tych, które były na czasie jeszcze kilkanaście lat temu. Co prawda nie ma teraz żadnego dominującego stylu, ale widać wyraźną tendencję do tego, żeby wnętrza były unikatowe i żeby miały nietypowe dekoracje. Do tych nietypowych elementów zdobienniczych możemy zaliczyć między innymi naścienne obrazy. I nie chodzi tu wcale o obrazy w ramkach. Maluje się je bowiem bezpośrednio na ścianie. 

Modne malunki na ścianach

malowanie artystyczne ścianWe współczesnym urządzaniu wnętrz niemal wszystkie chwyty są dozwolone. Trzeba tylko wiedzieć jak łączyć ze sobą poszczególne style i nowatorskie pomysły. Na szczęście nie trzeba zatrudniać profesjonalnego projektanta wnętrz, żeby stworzyć ciekawą przestrzeń. W Internecie jest bowiem mnóstwo poradników dotyczących tego, w jaki sposób aranżować własne mieszkania. Bardzo modne w ostatnich latach stało się malowanie artystyczne ścian w salonach czy też w sypialniach. Chodzi o to, że zamiast obrazów w ramie czy też fototapety, wynajmuje sę artystę, żeby namalował nam bezpośrednio na ścianie jakiś ciekawy motyw lub też konkretny obraz. Obrazy namalowane są zazwyczaj farbami akrylowymi. Zamiast takich obrazów namalowanych farbami można też kupić gotowe naklejki z konkretnymi wzorami. Osoby, które nie chcą wydawać pieniędzy na zatrudnianie artystów mogą śmiało spróbować własnych sił. Kupuje się do tego specjalne szablony, nakłada się je na ścianę,  pokrywa farbą a po jej wyschnięciu ściąga się szablon i mamy gotowy obraz. Można przy tym samemu dobierać kolory i ułożenie danego wzoru. Ważne tylko, żeby tak zaaranżować całe wnętrze, żeby współgrało ze wzorem lub obrazem, który pojawił się na ścianie. Mimo dużej dowolności, które obowiązuje przy projektowaniu wnętrz, mimo wszystko chodzi przecież o stworzenie harmonijnej całości. 

Planując wygląd swojego mieszkania pamiętajmy o tym, żeby stworzyć w nim spójną, harmonijną całość. W dzisiejszych czasach powstaje coraz więcej nowatorskich pomysłów, jak chodzi o dekoracje. Zatrudnia się na przykład artystów po to, żeby ozdobili nasze ściany jakimiś ciekawymi obrazami czy też motywami. Malowanie ścian w sposób artystyczny jest w modzie od kilku lat. Można zatrudniać do tego ludzi, ale możne też malować samemu, przy wykorzystaniu odpowiednich szablonów.