Dekoracje ze smakiem – o obrusach

Nie wszyscy lubimy dekorować meble jadalniane. Niemniej jednak bez typowo domowego stołu – trudno stworzyć w pomieszczeniu mieszkalnym ciepłą, swojską i serdeczną atmosferę. Do uzyskania przytulnego wnętrza nie potrzeba wiele – często niewielka serweta i flakon z kwiatami potrafią zastąpić długie metry kwadratowe tkanin. I choć taką minimalistyczną dekoracją można się zadowolić, to jednak dobrze popracować nad stylizacją i dodać mieszkaniu więcej miękkości.

Zalety obrusów dekoracyjnych

Umieszczanieobrusy tekstyliów na stołach nawet poza porami posiłku to dobry sposób, aby uczynić mieszkanie bardziej przytulnym. Wzory i kolorystyka przykrycia, dobrane według stylu i barw całego pomieszczenia, to zawsze pełniejszy wystrój i bardziej precyzyjny wygląd całości. Unikatowe, ale też szeroko dostępne printy takie jak od zawsze popularne kwiaty, geometryczne szlaki czy koniczyna marokańska – mogą być wykorzystywane też na zasadzie kontrastu, który dynamizuje i ożywia całość formalnej oraz kolorystycznej kompozycji. Obrusy, stosowane w celach dekoracyjnych zawsze dodają uroku, a wykonane ze znakomitych jakościowo tkanin – pozostają odporne na złe działanie różnorodnych czynników, np. wysokiej temperatury, nasłonecznienia czy wilgoci. W wersji plamoodpornej – nie absorbują przypadkowych zabrudzeń i pozwalają użytkować się przez lata, aż do kolejnej zmiany aranżacji. Same pozostając długo w niezmiennie dobrym stanie, chronią bardziej wrażliwe meble przed niedogodnymi bodźcami. Dzięki nim blaty stołów pozostają nie tylko czyste, lecz także długo nienaruszone. Nie można dojrzeć na nich blaknięć, odparzeń lub śladów po zbiciach i uderzeniach. Dobry, miękki obrus znakomicie pomoże zadbać o pełną stylizację oraz przytulność „czterech kątów”, jednocześnie zapewniając meblom trwałość i świetną wizualną jakość.

Poszerzenie wnętrzarskiej stylizacji o dodatkowe tekstylia zawsze wpływa pozytywnie na mieszkanie. Nawet w typowo minimalistycznych i industrialnych przestrzeniach miękkie tkaniny – narzuty, obrusy i poduszki – zapewniają domową „miękkość” i przytulne ciepło. Bez tekstyliów w każdym wnętrzu trudno byłoby przebywać. Tak też obrusy – tworzą w mieszkaniu miłą atmosferę, jednocześnie sprawiając, że meble jadalniane przebywają pod ciągłą ochroną.