Czym są bębnowe przedłużacze?

Wśród wielu przedłużaczy dostępnych na rynku ciężko jest wybrać jeden, odpowiedni dla nas. Przedłużacze elektryczne dostępne są w różnych rodzajach, z różną ilością gniazdek, z dodatkowymi zabezpieczającymi bolcami, a także bez. Nawet kolor przedłużacza możemy wybrać. Nie wspominając już o przycisku, który umożliwia odłączenie dopływu prądu do gniazdek przedłużacza, dzięki czemu nie musimy odłączać każdej wtyczki oddzielnie, co sprawdzi się w przypadku choinki.

Jak wykorzystać bębnowy przedłużacz?

przedłużacze bębnowePostanowiłam dzisiaj przybliżyć moim czytelnikom pewien elektryczny temat, a dokładniej przybliżę przedłużacze bębnowe. Na wstępie warto wyjaśnić czym jest właściwie ten rodzaj przedłużacza. Otóż jest to większych rozmiarów przedłużacz w kształcie owalu. Posiada on walec, na który nawinięty jest długi kabel. Walec ten jest ruchomy i pozwala na rozwijanie kabla na dowolną długość, a następnie zwinięcie go po zakończeniu pracy. Długość kabla, jaką oferują przedłużacze bębnowe jest dowolna, ale zdecydowanie dłuższa, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych przedłużaczy, które kupujemy do naszych mieszkań. Przewód może mieć długość nawet kilkudziesięciu metrów, co sprawdza się świetnie przy okazji prac w dużym ogrodzie. Z boku owego walca przedłużacze bębnowe posiadają kilka gniazdek, do których możemy podłączyć nasze urządzenia elektryczne, jak na przykład kosiarkę. Ilość gniazdek może zaczynać się od jednego i sięgać nawet pięciu! Tak duża ilość pozwala na sprawne wykonywanie prac ogrodowych z użyciem sprzętów elektrycznych. Zaletą, jaką posiadają przedłużacze bębnowe jest także ich poręczność. Posiadają one nóżki, dzięki którym podczas pracy mogą bezpiecznie stać bez obaw o ich przewrócenie w mokre miejsce, a kiedy nie pracują to stoją sobie bezpiecznie w swoim miejscu, a właściciel nie musi się martwić o to, czy kabel się zaplącze.

Oferowane przez markety przedłużacze ogrodowe są idealnym rozwiązaniem dla wielu ogrodników, ale także osób, które potrzebują sprawnego, długiego przedłużacza, nawet na kilka gniazdek, w swoim gospodarstwie domowym. Przedłużacze bębnowe mają do zaoferowania ogromną ilość zalet, którą każdy z nas może wykorzystać. Dodatkowym ich atutem jest niewielka cena oraz szeroka oferta. Przedłużacze bębnowe możemy kupić w każdym markecie budowlanym, czy ogrodowym!